Gündem

Bolu'da trafik kontrolleri

27 Eylül 2018 . 14:42

Bolu'daki trafik uygulamasında, 13 araca, yayalara yol vermemek, cep telefonu ile konuşmak ve ön cam filmi takmaktan 2 bin 39 lira ceza kesildi.

Bolu'da trafik kontrolleri

  Alınan bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik ekipleri, 100 günlük eylem planı trafik güvenliği denetim planlaması kapsamında emniyet kemeri takmayan, seyir halinde cep telefonu ile görüşen ve yayalara yol vermeyen sürücülere yönelik trafik uygulaması gerçekleştirdi. 

  Kentin değişik noktalarında yapılan uygulamada, dönel kavşaklarda araçlara yol vermemekten, yayalara yol vermemekten, seyir halindeyken cep telefonu ile konuşmaktan ve ön cam filmi takmaktan toplam 2 bin 39 lira idari para cezası uygulandı.

  Yapılan trafik uygulamaları hakkında gazetecilere bilgi veren Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Ali Çalışkan, okul ve yaya geçitlerinde yayalar ile öğrencilere öncelik vermeyen sürücüleri tespit ederek ceza yazdıklarını belirtti.

  Ayrıca, dönel kavşak içerisindeki sürücülere öncelik vermeyen araç sürücülerini de MOBESE kameralarından takip ettiklerini anlatan Çalışkan, sivil giyimli polis memurlarının da gördükleri ihlalleri fotoğraflayarak ceza yazdıklarını kaydetti.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.