Gündem

Ameliyatla sağlığına kavuştu

1 Ekim 2018 . 13:06

Bolu'da bir yıl önce geçirdiği inme sonucu konuşma güçlüğü oluşan kişi geçirdiği ameliyatla sağlığına kavuştu.

Ameliyatla sağlığına kavuştu

  Alınan bilgiye göre, yaklaşık bir yıl önce geçirdiği inme sonucu konuşma güçlüğü ve sağ kolda güçsüzlük şikâyeti ile Bolu İzzet Baysal Devlet Hastanesine başvuran 58 yaşındaki Halil İbrahim Sarı, Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Raşit Önal tarafından ameliyat edildi.

  Karotis Arter (Boyun Şah Damarı) darlığı olan hasta ameliyata alınarak, şah damarı içinin temizlenmesi (karotis endarteraktomi) işlemi gerçekleştirildi. Yaklaşık 30 dakika süren operasyon sonrasında hasta sorunsuz olarak kısa süreli yoğun bakımda takip edilip servise alındı. Yapılan ameliyatın ardından Halil İbrahim Sarı sağlığına kavuştu. 

  Bolu İzzet Baysal Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Muhammet Mustafa Gürdal, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Şah damarı içinin temizlenmesi (karotis endarteraktomi) işlemi hasta için hayati önem arz eden, ciddi bir ameliyattır. Hastamıza Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Raşit Önal tarafından yapılan işlem oldukça başarılı geçmiştir. Hastamız yaşadığı felçten sonra bu işlemle beraber normal hayatına dönebilecektir." diye konuştu. 

  Gürdal, hastanemiz Kalp Damar Cerrahi Kliniğimizde damar hastalıklarına yönelik her türlü ameliyat başarıyla gerçekleştirildiğini belirterek, "Erken teşhis için, risk grubunda olan, sigara içen, şeker hastalığı olan, kolesterol yüksekliği bulunan, yüksek tansiyon tanılı hastaların Karotis Arter (boyun şahdamarı) darlığı açısından kontrol amaçlı polikliniğimize başvurması yeterli olacaktır." dedi.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.