Gündem

65 yaş üstü vatandaşlara tansiyon kontrolü ve sağlıklı yaşam bilgilendirmesi

1 Ekim 2018 . 14:13

Bolu Belediyesi ile Sağlık İl Müdürlüğü işbirliğinde aşevinde yapılan etkinlikte 65 yaş üstü vatandaşların tansiyon ölçümleri yapılarak, sağlıklı yaşam için bir dizi önerilerde bulunuldu.

65 yaş üstü vatandaşlara tansiyon kontrolü ve sağlıklı yaşam bilgilendirmesi

  1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü dolayısıyla Bolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile Sağlık İl Müdürlüğü, her gün binlerce kişinin yemek yediği belediye aşevinde anlamlı bir etkinliğe imza attı.

  Yaşlı sağlığı için işbirliğine giden iki kurum, aşevinden açılan stantta, 65 yaş üstü vatandaşların tansiyon ölçümlerini yaparak, sağlıklı yaşam konusunda bilgilendirmelerde bulundu.

  Pazartesi günü gerçekleşen anlamlı etkinliğe Bolu Belediye Başkan Vekili Haluk İnceler, Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güler Mert ile Sağlık İl Müdürlüğü personelleri katıldı.

  Etkinlikte, Sağlık İl Müdürlüğü personelleri tarafından yaşlılara alkol ve sigaranın zararlarından, düzenli yürüyüş ve dengeli beslenmeye kadar birçok konuda bilgilendirme yapılarak, erken teşhiste büyük önem taşıyan checkup uygulaması için aile hekimliklerine davet edildi.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.