Gündem

Arzu Aydın yeni KYK binasını inceledi

1 Ekim 2018 . 15:45

Ak Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın, yapımı yeni eğitim-öğretim yılına yetişen Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) binasında incelemede bulundu.

Arzu Aydın yeni KYK binasını inceledi

  Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi içerisindeki kampüs alanında inşaatı biten binada incelemelerde bulunarak KYK İl Müdürü Şerafettin Çilkara ve yurt müdürü Aynur Gökçek’ten bilgi alan Aydın, söz konusu kız öğrenci yurdunun 2802 öğrenci kapasiteli olacağını söyledi.

  Yurdun inşa sürecinin hızlı bir şekilde biterek yeni yıla yetiştirildiğini söyleyen Aydın, şöyle konuştu:

  "Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi, öğrenci bakımından hızlı bir gelişim gösteriyor. Şu anda 30.000’in üzerinde öğrencimiz bulunuyor. İnşallah hedefimiz 50.000 öğrenciye ulaşmak. Dolayısıyla üniversitemizin öğrenci sayısı hızla artarken temel sorunlarımızdan bir tanesi de öğrencilerimizi barındıracak ortamların oluşması. Devletimizin yaptığı yatırımlarla birlikte Bolu’muzda öğrencilerimizin barınma ihtiyacı büyük oranda çözülmüş vaziyette. Son olarak bu yıl itibariyle hizmete giren 2802 kişilik kız öğrenci yurdumuzla birlikte artık Tabiatımızın Kalbi Bolu’muzda eğitim gören neredeyse hiçbir öğrencimizin barınma sorunu kalmadı. Bolu’muza bu yatırımın kazandırılmasında emeği geçen başta Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Gençlik ve Spor Bakanı’mıza, teşekkür ediyorum. Hızlı bir organizasyonla öğrencilerimizin açıkta kalmaması adına emek veren KYK İl Müdürümüze ve değerli personeline de şükranlarımı sunuyorum." dedi.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.