Gündem

Başkan Yılmaz'dan minik öğrencilere hediye

9 Ekim 2018 . 16:05

Bolu Belediyesi tarafından, Mevlana İlk ve Ortaokulu öğrencilerine satranç ve boyama kitabı hediye edildi.

Başkan Yılmaz'dan minik öğrencilere hediye

  Bolu Merkez Kürkçüler Mahallesinde bulunan Mevlana İlk ve Ortaokulu’nda bir tören düzenlenerek, okulda öğrenim gören öğrencilere satranç ve boyama kitabı hediye edildi.

  Hediyelerin takdimi sırasında okulda bir tören düzenlendi. Törene, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, Okul Müdürü Burçin Yetiş, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

  Burada bir konuşma yapan Okul Müdürü Burçin Yetiş, okul faaliyetleri hakkında katılımcıları bilgilendirdi. Yetiş şöyle konuştu; “Günümüzde bilgiye ulaşmak, bilgiye yaşamak, bilgiyi doğru kullanmak son derece önemli. Kendimizi geliştirmek, bilgimizi doğru kullanabilmek için zekâ oyunu ve satranç olmazsa olmazımızdır. Bu konuda okulumuz çok şanslı. Gerek zekâ oyunları sınıfı ile gerekse eğitmenlerimizle Bolu’da ilk sıralardayız. Zekâ oyunları sınıfımızda yaklaşık 150 çeşit bulunmakta ve öğrencilerimiz aktif olarak bu oyunları kullanmaktadır. Her yıl mayıs ayında okulumuzun milli eğitim müdürlüğü ile organize ettiği artık gelenekselleşen mangala turnuvalarına 500 civarında oyuncu katılmakta bu organizasyon başarılı şekilde organize edilmektedir.”

  Daha sonra Mevlana İlkokulu 2. Sınıf Öğrencileri tarafından hazırlanan “Türk Çocuğusun” adlı dans gösterisi sergilendi.

  Okul korosunun müzik dinletisi ile devam eden programda, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz bir konuşma yaptı. Başkan Yılmaz şunları söyledi; “Çocuklarımız cıvıl cıvıl bu bizi heyecanlandırıyor. Bizler sadece hizmetkârız. Bu çocukları hep beraber iyi yetiştirebilirsek, velilerimiz ve öğretmenlerimiz, okullarımızla beraber geleceğimizi aydınlık hale getireceğiz. Çocuklar eğer kafamızı çalıştırırsak bizi ileri götürür. Eğer kafamızı çalıştıramazsak, yük olur. Ben hepinizin kafanızı çalıştıracak şekilde yetişmenizi ve ülkemizi ilimizi uçurmanızı istiyorum. Bu yürekliliği de sizlerde görüyoruz. İnşallah bunu hep beraber başaracağız. Bolu Belediyesi olarak ekibimizle beraber sizlere destek olabilmek için yanınızda olacağımızı ifade ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum. Böyle uzak görünen bir okul Bolu’nun en önemli okullarından biri arasına girmesinden de son derece gurur duyduğumu ifade ediyorum.”

  Konuşmaların ve gösterilerin ardından, Bolu Belediyesi tarafından öğrencilere, satranç ve boyama kitabı hediye edildi.

  Başkan Yılmaz ayrıca, Bolu Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılmak üzere hediye edilen eşofman takımlarını okul müdürü Burçin Yetiş’e teslim etti.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.