Gündem

Mahmut Alan gündeme taşıdı, Milli Eğitim Müdürlüğü harekete geçti

25 Ekim 2018 . 17:42

Bolu şehir merkezine sadece 8 kilometre uzaklıkta bulunan Musluklar Köyü Şehit Mehmet Kaya İlkokulu’nun içler acısı halini sosyal medya hesabında paylaşıp yetkililerden yardım isteyen Mahmut Alan’ın feryadını Bolu İl Milli Eğitim Müdürlüğü duydu. İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz okulun tüm ihtiyaçlarının giderileceğini söyledi.

Mahmut Alan gündeme taşıdı, Milli Eğitim Müdürlüğü harekete geçti

  Yaptığı eylemlerle adını hem Bolu hem de ülke gündeminde duyuran Köroğlu Gençlik Teşkilatı Dernek Başkanı Mahmut Alan, Bolu Musluklar Köyü Şehit Mehmet Kaya İlkokulu’nun içler acısı halini sosyal medya hesabından paylaştı. Köylülerin kendisini araması üzerine şehir merkezine sadece 8 kilometre uzaklıkta bulunan okula giden Alan, okulun durumunu yerinde inceledi. Sosyal medya hesabından okulun durumu gösteren fotoğraflan da paylaşan Mahmut Alan, durumun düzeltilmesi için hem yetkililerden hem de hayırsever vatandaşlardan yardım istedi.

  Ünlü aktivist Mahmut Alan sosyal medyada yaptığı açıklamada, “Köylülerimiz 1967 senesinde bu okulu yapmışlar. Daha sonra ise geçtiğimiz senelere kadar okul iyi durumdaymış. Hepimiz de takdir ederiz ki uzun zaman geçmiş bir okul ilk yapıldığı gibi kalamaz. Fotoğraflarda da göreceğiniz üzere şu anda gerçekten kötü durumda. Okul binası şu anda tamamen kullanılamıyor. Öğretmenlere tahsis edilmiş olan lojman tamir edilerek çocukların okuyacağı duruma getirilmeye çalışılmış. Çocukların okumak zorunda kaldı lojman dışarıdan boyası iyi görünse de kapı, pencere ve iç duvarlar olmak üzere birçok yeri dökülmüş durumda. Ben buradan yardımsever iş adamlarına çağrıda bulunmak istiyorum. Bu tamamen kullanılamayan okulu küçük paralara yaptırırsanız çevrede bulunan birçok köyün çocuğu da taşımalı sistemle başka uzak okullara gitmek zorunda kalmaz ve yüzün üzerinde çocuk burada eğitim görür. Devletine ve milletine Sadık bireylerin yetişmesi eğitime dayalıdır. Bu köy çocuklarına el uzatmak hepimizin görevidir" dedi.

  Milli Eğitim Müdürlüğü harekete geçti

  Mahmut Alan’ın yaptığı paylaşım sonrası Bolu İl Milli Eğitim Müdürlüğü harekete geçti. İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz Mahmut Alan’ı arayarak konu ile bizzat kendisinin ilgileneceğini belirtti. Cengiz ayrıca, konu dile getirilene kadar okulun sorunlarından haberinin olmadığını, kendisinden önceki dönemlerde başvuru yapılmış olabileceğini söyleyerek okulun tüm ihtiyaçlarının giderileceğini ifade etti.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.