Gündem

Bolu Yeni Toptancı Hali'ne kavuşuyor

26 Ekim 2018 . 12:27

Bolu Belediyesi’nin önemli projelerinden biri daha hayata geçiyor. Bolu esnafına rahat nefes aldıracak Yeni Toptancı Hali hizmete giriyor.

Bolu Yeni Toptancı Hali'ne kavuşuyor

  30 Ekim Salı günü açılışı gerçekleştirilecek Yeni Toptancı Hali, Organize Sanayi Bölgesi’nin kuzeyinde, 20 dönümlük alanda yer alıyor. Yeni hal, 7 bin 500 metrekarelik kapalı alanı ve 30 dükkânlık kapasitesiyle, toptan yaş meyve alım satımlarına düzen ve kolaylık getirecek.

  Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz “Bolu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğümüzün çalışmaları sonucu ‘Tabiatın Kalbi’ Bolumuz son derece güzel bir hal yerleşkesi kazandı. Yeni Adalet Sarayı’nın kuzeyinde kalan hali şehir içinden çıkararak Organize Sanayi Bölgemiz yakınlarında, ulaşımı kolay, modern bir yapıya kavuşturduk“ dedi.

  Başkan Yılmaz “Yeni Toptancı Hali, uzun yıllar Bolu esnafımızın en önemli ihtiyaçlarının başında geliyordu. ‘Tabiatın Kalbi’ni daha rahat yaşanabilir, daha düzenli hizmet alınıp verilebilir bir kente dönüştürmek için hayata geçirdiğimiz projeler arasında kuşkusuz en acillerden biriydi Toptancı Hali Projemiz. Altyapı ve peyzaj çalışmalarının tamamlanmasıyla inşallah açılışımızı gerçekleştireceğiz ve esnafımıza gayet hijyenik, gayet düzenli ve ferah bir alanda çalışma imkanı sunacağız. 7 bin 500 metrekarelik kapalı alana sahip yeni halimizde ilk etapta 30 dükkân ve kantarlar yer alıyor. Ancak ilerleyen dönemlerde soğuk hava deposu ve idari binaların yapımını da tamamlayarak sebze-meyve alıcı ve satıcılarını kentimize yakışır bir hal pazarında buluşturacağız. Tüm halkımızı Yeni Toptancı Halimizin açılışına bekliyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.