Gündem

Bolu'nun yeni valisi Ahmet Ümit oldu

27 Ekim 2018 . 13:13

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararlarıyla 20 ile yeni valiler atandı, 18 ile başka illerden, bir ile de merkez valiliğinden atama yapıldı. Bolu’da ise Vali Aydın Baruş Malatya Valisi olarak atanırken, Baruş’un yerine Yıldırım Kaymakamı Ahmet Ümit Bolu Valiliği’ne atandı.

Bolu'nun yeni valisi Ahmet Ümit oldu

  AHMET ÜMİT’İN ÖZGEÇMİŞİ ŞÖYLE:

  Vali Ahmet Ümit, 1963 yılında Mersin’de doğdu. 1989 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. İstanbul Barosunda Avukatlık Stajını tamamladı.

  İçişleri Bakanlığı tarafından açılan kaymakamlık sınavlarını kazanarak 1990 yılında Mülki İdare Amirliği Mesleğine girdi. Aksaray-Sarıyahşi, Isparta-Yalvaç ve Adana-Aladağ ilçelerinde Kaymakam Vekili olarak çalıştı.

  Mesleki konularda incelemelerde bulunmak ve yabancı dil bilgi düzeyini geliştirmek amacıyla yine İçişleri Bakanlığı tarafından sekiz ay süreyle İngiltere’ye gönderildi. Üç yıllık staj dönemini ve bu süre sonunda Bakanlık tarafından açılan Kaymakamlık Kursunu başarıyla tamamlayarak asil kaymakam olarak atandı.

  Sırasıyla Ordu-Ulubey Kaymakamı, Tunceli-Pertek Kaymakamı, Artvin Vali Yardımcısı, Şanlıurfa-Ceylanpınar Kaymakamı ve Denizli-Tavas Kaymakamı olarak çalışan Vali Ahmet Ümit, evli ve dört çocuk babasıdır.

  • HasanYlmaz2 Kasım 2018 . 12:26

   Hayırlı olsun. İnşaallah sosyal faaliyetleriyle Bolu'ya katkı sağlar.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.