Gündem

İyi Parti'den 29 Ekim Mesajı

27 Ekim 2018 . 18:14

İyi Parti Bolu İl Başkanı Ahmet Örnekbaş, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

İyi Parti'den 29 Ekim Mesajı

  Yayımlanan  mesajda şu ifadelere yer verildi:

  “Cumhuriyet Bayramı her yıl 29 Ekim’de milletçe coşkuyla, kıvançla, onurla kutladığımız en büyük milli bayramımızdır. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Türk milleti için çok önemli ve değerli bir gündür. Çünkü 29 Ekim 1923’te Cumhuriyet kurulmuş ve vatandaşlarımız Cumhuriyet yönetimiyle birlikte esasen özünde var olan özgürlük ve eşitlik gibi en temel insan haklarından olan evrensel değerlere kavuşmuş, bu değerleri özümseyerek yaşam biçimine dönüştürmüş, çağdaş bir yapıda yaşamını sürdürmeye başlamıştır. Cumhuriyet bir halk yönetimi şeklidir. Cumhuriyet yönetiminde egemenlik, kayıtsız şartsız milletindir. Büyük Atatürk’ün ifade ettiği gibi: “Türk Milletinin yaradılışına ve yaşantısına en uygun olan yönetim şekli Cumhuriyettir.” Atatürk bu sözüyle, Türk Milletine yakışan yönetimin Cumhuriyet olduğunu belirtmiştir. Çünkü Cumhuriyet bağımsızlık, özgürlük ve eşitlik gibi kavramları içinde barındırır.

  Cumhuriyete kavuşmamız tabii ki pek kolay olmamıştır. Cumhuriyet Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasından sonra kurulabilmiştir. Atatürk ve arkadaşları, aziz şehitlerimiz ve gazilerimiz verdikleri mücadeleler ve kazandıkları zaferlerle Cumhuriyeti Türk Milletine armağan etmişlerdir. Şehitlerimizin, gazilerimizin armağan ettikleri Cumhuriyet ile Türk Milleti bağımsız, özgür ve güven içinde bir yaşama kavuşmuştur. Bu nedenle atalarımızın bizlere bıraktığı Cumhuriyetin anlam ve önemini çok iyi kavramak, Cumhuriyete ve Cumhuriyet değerlerine sahip çıkmak, onları koruma görevimizi hakkıyla yerine getirmek durumundayız.

  Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95. yılında bizler İyi Parti olarak Cumhuriyetimizin temel değerlerinin yaşatılması, Türkiye Cumhuriyeti’nin çağdaş ve muasır medeniyetler seviyesine çıkması, Cumhuriyetin vazgeçilmezi parlamenter demokrasimizin tekrar tesis edilmesi, vatandaşlarımızın mutluluk ve refah içerisinde kardeşçe yaşaması noktasında çalışmalarımıza devam edeceğiz.

  Türk milletinin en büyük bayramı kutlu olsun. Başta büyük önder Atatürk ve Şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize esenlikler diler ve siz aziz milletimize şükranlarımızı sunarız.”

                                                                                                                  AHMET ÖRNEKBAŞ

                                                                                                            İYİ PARTİ BOLU İL BAŞKANI

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.