Gündem

Doğanay: "Cumhuriyetimizin 95'inci kuruluş yıl dönümü kutlu olsun"

29 Ekim 2018 . 11:13

Türkiye Cumhuriyeti’nin 95’inci kuruluş yıl dönümünü kutlayan Ak Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay bir mesaj yayınladı.

Doğanay: "Cumhuriyetimizin 95'inci kuruluş yıl dönümü kutlu olsun"

  Doğanay yayınladığı mesajda; “29 Ekim 1923 tarihi; "Türk milletinin bir kez daha tüm dünyaya iradesine pranga vurdurmayacağını, kendi kaderi üzerinde hiç kimsenin müdahil olamayacağını kanıyla ve canıyla ilan ettiği gündür. Osmanlı'nın mirasını talan için Anadolu'ya koşanlar, milletin cesareti, kararlığı ve mücadelesi karşısında büyük bir hezimet yaşayarak, Yüce Türk Milletinin bağımsızlığı noktasında kararlılığını o gün, bir kere daha görmüşleridir.

  Kurtuluş Savaşını zafere taşıyan, Cumhuriyetimize hayat veren ruh, tıpkı 95 yıl önce olduğu gibi bugün de dimdik ayaktadır. 15 Temmuz ihaneti karşısında, milletimizin 250 şehit ve 2 bin 193 gazi pahasına gösterdiği şanlı direniş, işte bu ruhun ifadesidir.

  Milletimizin birlik ruhu, fesat odaklarının bütün tuzaklarını başlarına yıkacaktır. Türkiye Cumhuriyeti, sahip olduğu demokrasi kültürü, hukuk devleti kimliği, vatandaşlarıyla bütünleşmiş gücü ve birikimi sayesinde 21'inci yüzyıla damgasını vuracaktır.

  Bu yolda aldığımız mesafe ülkemiz adına onur vericidir. Bu istikametteki yürüyüşümüzü Allah'ın izniyle hiçbir şebeke, hiçbir güç durduramayacaktır. Türkiye Cumhuriyeti bugün her zamankinden daha güçlü, daha kararlı bir ülkedir. Farklı dil, inanç ve kültürleri bir arada yaşatan, köklü bir adalet ve barış medeniyetinin mirasçısı olan milletimiz, birbirine sımsıkı kenetlenerek aydınlık yarınlarını inşa etmektedir.

  Bu düşüncelerle ülkemizin gurur günü olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı bir kez daha tebrik ediyorum. Cumhuriyetimizin Kurucu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının ve tüm Şehitlerimizin ruhları şad olsun. Cumhuriyetimizin 95'inci kuruluş yıl dönümü kutlu olsun" ifadelerini kullandı.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.