Gündem

Yılmaz: "Devir, milli iradeye her zamankinden daha çok sahip çıkma devri"

29 Ekim 2018 . 11:41

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Türk Milleti’nin 95 yıl önce imkânsızlık ve zorluklara rağmen bağımsızlığından ödün vermediğini belirten Başkan Yılmaz “Cumhurumuz, iradesine bağlılık noktasında tüm dünyaya örnek olmuştur. Bugün de tek vatan, tek bayrak, tek devlet, tek millet anlayışına yürekten bağlılığımızı korumalıyız. Devir, milli iradeye her zamankinden daha çok sahip çıkma devri” dedi.

Yılmaz: "Devir, milli iradeye her zamankinden daha çok sahip çıkma devri"

  Başkan Yılmaz’ın, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı şöyle:

  “Milli Mücadelemizi taçlandıran Cumhuriyetimizin 95’inci yılına ulaşmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bağımsızlık karakteriyle destanlaşan bir milletin torunları olarak, Güçlü Türkiye hedeflerimize, bugün de, tıpkı 95 yıl önce olduğu gibi, aynı ruh, inanç ve kararlılıkla ilerliyoruz.

  Cumhuriyet, bu milletin kahramanlık destanının sembolü; egemenliğin kaynağını cumhura dayandıran anlayışın ürünüdür. Esarete, dayatmaya, baskıya boyun eğmeyen milletimizin, başka hiçbir iradeyi kabul etmeyeceğinin yeminidir. 15 Temmuz ve nice elim olayda bir kez daha gördüğümüz gibi, o yemine bağlılık bu milletin kırmızı çizgisidir. ‘Tek vatan, tek bayrak, tek devlet, tek millet’ ilkesi, bu cumhurun birlik beraberliğinin teminidir. Bugün bu yeminin üzerinden geçen zaman bir asra yaklaşırken yaşananlar gösteriyor ki devir, milli iradeye her zamankinden daha çok sahip çıkma; aziz milletimizin bütünlüğünü, tarihimizden aldığımız güvenle muhafaza etme devridir.

  Bu düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve vatan savunması için canlarını vermiş aziz şehirlerimizi rahmet ve minnet; kahraman gazilerimizi şükranla anıyor; Cumhuriyet Bayramımızı en içten duygularımla kutluyorum.”

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.