Gündem

GEREDE'DE NELER OLUYOR

31 Ekim 2018 . 14:29

Gerede’de ilçe mezbahanesi yanında bulunan ve zehirlenerek öldürüldüğü iddia edilen köpeği gören vatandaşlar isyan etti. Ölen anne köpeğin yanına yatan yavruları ise bu kadar da olmaz denilen görüntülerin ortaya çıkmasına sebep oldu.

  Anne köpeğin Gerede Belediyesi tarafından zehirlendiğini iddia eden bazı vatandaşlar yetkilerden bu sorunun çözümü için yardım istedi. Annelerinin ölü bedenine sığınarak soğuktan korunmaya çalışan yavru köpeklerin hali ise görenlerin yüreğini parçaladı.

  Gerede’nin geçtiğimiz yıllarda da sık sık bu tür olaylarla gündeme gelmesi üzerine Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü ve Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar açıklama yapmış ve bir daha bu tür üzücü durumların Gerede’de yaşanmayacağını belirtmişlerdi.

  “Allah rızası için bu katliama dur deyin!”

  Daha önceki yıllarda yaşanan bu tür kötü olayların da takipçisi olan Köroğlu Gençlik Teşkilatı Derneği Başkanı Mahmut Alan, sosyal medyadan zehirlenerek öldüğü iddia edilen anne köpek ve yavrularının fotoğraflarını paylaşarak yetkililere seslendi. Alan yaptığı açıklamada,  "Şahsım olarak 2014 yılından bu yana Gerede'de yaşanan köpek katliamını dehşetle takip ediyorum. Bu görüntüleri gördükçe insanlığımdan utanıyorum. Kamuoyunun hatırlayacağı üzere uzun süre Gerede de yaşanan köpek ölümlerini gündeme taşımış, birçok hayvan sever ve sivil toplum kuruluşlarıyla ile birlikte mahkemeye başvurmuştuk. Ak Parti Bolu milletvekili Fehmi Küpçü ise Köroğlu TV'deki haber programına katılarak şahsıma teşekkür etmiş ve Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar ile konuşarak bu katliamlara son vereceğini söylemişti. Halka söz vermişti. Bana gönderilen bu insanlığı utandıran görüntüler, zehirli yiyecekler vermek suretiyle köpeklerin ölümüne yol açan zulmün görüntüleridir. Özellikle Ak Partili yöneticiler ağızlarından Allah, Peygamber sözlerini düşürmüyorlar. Soruyorum, Bir insan, hele ki bir Müslüman Yüce Allah'ın yarattığı cana kıyar mı? Bu nasıl bir vicdansızlıktır. Ben buradan değerli Gerede halkına çağrıda bulunuyorum ve istirham ediyorum. Allah rızası için bu katliama dur deyin. Kim ki yaşanan bu dehşete göz yumarsa hesabını ahirette veremez" ifadelerini kullandı.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.