Gündem

Ak Parti Kadın Kolları Teşkilatı'ndan kan bağışı kampanyası

1 Kasım 2018 . 12:26

Ak Parti Bolu Kadın Kolları Başkanlığı üyeleri, Kızılay Haftası kapsamında kan bağışında bulundu.

Ak Parti Kadın Kolları Teşkilatı'ndan kan bağışı kampanyası

  Ak Parti Bolu Kadın Kolları Başkanlığı bünyesinde bulunan Sosyal Politikalar birimi tarafından Kızılay Haftası dolayısıyla kan bağışı kampanyası düzenlendi.

  Kampanya kapsamında, Bolu Valiliği önünde bulunan Kızılay Gezici Kan Bağışı istasyonuna gelen partililer, burada form doldurarak kan bağışında bulundu.

  Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz da partililere destek vererek kan bağışında bulundu.

  Yılmaz, kan bağışında bulunduktan sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, Türk Kızılayı’nın artık uluslararası çapta faaliyet gösteren bir kuruluş olduğuna dikkat çekti.

  Türk Kızılayı’nın sıkıntısı olan insanlara nerede olursa olsun ulaşan bir yardım kuruluşu olduğuna değinen Yılmaz, "Kimin nerede bir ihtiyacı varsa ulaşan, yardımda bulunan, fakir fukaranın yanında olduğu gibi savaşlarda sıkıntı çekenlerin yanında olan bir kuruluşumuz. Ayrıca Türk Kızılayı, afetlerde de ilk müdahaleyi yaparak herkesin yanında oluyor." dedi.

  Yılmaz, Türk Kızılayı’nın sadece Türkiye'de değil dünya üzerinde ihtiyaç duyulan her yerde hizmet verdiğini vurguladı.

  Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanı Arzu Güler ise 81 ilde eş zamanlı olarak kan bağışı kampanyası başlattıklarını ifade ederek, bu kampanyanın saat 11.00 ile 12.00 arasında devam edeceğini söyledi.

  "Kan vermek hayat kurtarır" düşüncesinden yola çıktıklarını belirten Güler, bütün vatandaşları kan vermeye davet ettiklerini dile getirdi.

  Güler, düzenledikleri kampanya kapsamında başta kadın kolları üyeleri olmak üzere, tüm partililerin kan bağışı kampanyasına katkı vermeye çalışacağını sözlerine ekledi. 

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.