Gündem

KYK'da kalan öğrenciler fidan dikti

6 Kasım 2018 . 17:45

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Bolu İl Müdürü Şerafettin Çilkara ve öğrenciler, sarıçam fidanı dikti.

KYK'da kalan öğrenciler fidan dikti

  Bolu’da Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü yurtlarında kalan öğrenciler, Bolu Dağı Tüneli girişindeki arazide fidan dikimi yaptı.

  Otobüslerle Elmalık mevkiinde bulunan alana gelen öğrenciler, Bolu Orman Bölge Müdürlüğü yetkililerinin uygulamalı anlatımının ardından dikimi yaptı.

  Yapılan fidan dikimi etkinliğinde yüzlerce sarıçam fidanını toprakla buluşturan öğrenciler, daha sonra diktikleri fidanlara can suyu verdi.

  Müzik eşliğinde ve şenlik havasında gerçekleşen etkinlikte konuşan KYK İl Müdürü Şerafettin Çilkara, çevreye duyarlı ve gönüllü gençlerle fidanlar dikerek bir "KYK Ormanı" oluşturduklarını belirtti.

  Bolu'da eğitim gören ve bu esnada konaklama ihtiyaçlarını KYK bünyesinde gideren gençlerin diktikleri fidanlara kendi isimlerini verdiklerini de dile getiren Çilkara, şöyle konuştu:

  "Öğrencilerimizin unutamayacakları güzel bir gün oldu. Artık öğrencilerimizin de dikili bir ağaçları oldu. KYK’lı öğrenciler geçtiğimiz iki yılda da benzer etkinliklere imza atmıştı. Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü ile Orman Genel Müdürlüğü arasında 2016 yılında, daha yeşil bir Türkiye idealiyle imzalanan protokol çerçevesinde 81 il genelinde her yıl yeni KYK ormanları oluşturuluyor."

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.