Gündem

Yılmaz: "Tüm meslektaşlarımın Öğretmenler Günü'nü kutluyorum"

24 Kasım 2018 . 11:13

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Toplumu eğiten ve yetiştirenlerin öğretmenler olduğunu vurgulayan Başkan Yılmaz, “Eski bir öğretmen olarak, insan yetiştirmek gibi zor bir sorumluluğu fedakârlık, sabır ve sevgiyle yerine getiren tüm öğretmenlere şükranlarımı sunuyorum. Bu zor görevi layıkıyla yerine getirmek, yeni kuşakların gelişmesine rehberlik etmek için hiçbir özveriden kaçınmayan meslektaşlarımın Öğretmenler Günü’nü canı gönülden tebrik ediyorum” dedi.

Yılmaz: "Tüm meslektaşlarımın Öğretmenler Günü'nü kutluyorum"

  Başkan Alaaddin Yılmaz’ın, 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı şöyle:

  “Bizler, ilk indirilen ayeti ‘Oku’ olan; ‘Beşikten mezara kadar ilim öğreniniz’ ve ‘Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum’ ifadeleriyle zenginlik bulan bir dinin ve medeniyetin mirasçılarıyız. Öğrenmeye verilen önem kadar, öğretene duyulan vefaya da işaret eden bu anlayışla, öğretmenliği en kutsal meslekler arasında ilk sıralarda kabul ediyoruz. Bireyden aileye kadar tüm toplumu yetiştiren, geleceğimizi şekillendiren ve bunu sevgiyle, tutkuyla, fedakârlıkla, sabırla yapan öğretmenlerimize borcumuz büyük. Vatanımızın dört bir yanında iklim coğrafya tanımadan, ilim ve bilim ışığında çocuklarımızı geleceğe hazırlayan öğretmenlerimize olan borcumuzu, onlara verdiğimiz değerden başka hiçbir şeyle ödememiz mümkün değil. Eğitim sistemimizin çağdaş, dünya ülkeleriyle rekabet edebilir güçte olması, öğretmenlerimizin çalışma şartları ve imkanlarını geliştirmek için Hükümetimizin yürüttüğü politikalara ve köklü değişikliklere desteğimizi bir kez daha yineliyorum.

  Yeni nesillerin yetişmesi ve ülkemizin gelişmesi yolunda büyük çaba sarf eden, her şart ve koşulda eğitim görevini layıkıyla yerine getiren tüm öğretmenlerimizi yürekten kutluyorum. Eski bir öğretmen olarak, tüm meslektaşlarıma bir kez daha hizmetleri dolayısıyla şükranlarımı sunuyor, bu anlamlı günlerini tebrik ediyorum. Mesleğini icra ederken teröre kurban verdiğimiz kahraman öğretmenlerimiz ve Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete intikal eden tüm öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.”

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.