Gündem

EN ZORU TÜRKİYE'DE TÜRK OLARAK YAŞAMAK

29 Kasım 2018 . 15:19

Bolu’da ikamet eden Iraklı sığınmacıların, devletin kendilerine yardım olarak verdiği kömürleri sattıkları ortaya çıktı.

  Sadece Bolu’da değil, yaptığı eylemlerle adından tüm ülkede söz ettiren Bolulu ünlü aktivist Mahmut Alan, Bolu’da yaşayan Iraklı sığınmacıların devletin kendilerine yardım amacıyla verdikleri kömürleri sattıklarını ortaya çıkardı. Alan, durumunun iyi olduğunu belirttiği Iraklı sığınmacılarla telefonda yaptığı kömür pazarlığını Facebook sayfasında yayınladı. Mahmut Alan, paylaştığı videoda kendisine gelen bir bilgiyi araştırdığını ve maddi durumu iyi olan Iraklı sığınmacıların devletin kendilerine yardım olarak verdiği kömürleri, başka vatandaşlara sattıklarını belirtti. Durumu ispatlamak için videoda verilen numarayı arayan Alan, yabancı olduğu anlaşılan bir kadınla 10 torba kömür için pazarlık yaptı. Kömür satan Iraklı kadın torba başına 12 TL para istedi.  Alan da 10 TL’den verirlerse 10 torba kömür almak istediğini söyleyerek Iraklı kadından indirim yapmasını istedi. Beşkavaklar Mahallesi’nde yaşadığını söyleyen Iraklı kadının çok rahat bir şekilde telefonda kömür pazarlığı yapması dikkatlerden kaçmadı. Telefon konuşmasının ardından açıklama yapan Mahmut Alan, Türk milletinin mazlumlara her zaman yardım ettiğini, fakat kendilerini mazlum gibi gösterip Türk halkının haklarını gasp etmeye çalışanlar yüzünden sığınmacılara karşı tepkilerin çoğaldığını söyledi.  Devletin sığınmacılara yapacağı yardımlar konusunda iyi araştırma yapması gerektiğini belirten Alan, yetkililerden de vatandaşın haklarını korumalarını istedi.

  Mahmut Alan’ın paylaşımından sonra birçok vatandaş, devletin kömürünü satan Iraklı sığınmacılara tepki gösterdi. Kendilerinin Türk vatandaşı olarak birçok zorlukla mücadele ettiklerini fakat Iraklı sığınmacıların kanun tanımaz ve rahat bir şekilde Bolu’da yaşamalarına anlam veremediklerini belirttiler.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.