Gündem

Tanju Özcan: "Tarım arazilerini ranta çevirmeyeceğim"

2 Ocak 2019 . 12:44

CHP Bolu Belediye Başkan Adayı Tanju Özcan tarım arazilerini ranta çevirmeyeceğini belirterek, “Tarım arazilerini rant alanı olarak gören, meralara çökmeye çalışan bir belediye başkanı olmayacağım” dedi.

Tanju Özcan: "Tarım arazilerini ranta çevirmeyeceğim"

  Cumhuriyet Halk Partisi Bolu Belediye Başkan Adayı Tanju Özcan ve partililer, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nü ziyaret etti. İl Müdürü İzzet Murat’ı makamında ziyaret eden Özcan, daha sonra 4 bloktan oluşan birimleri teker teker gezerek çalışan personelle sohbet etti.

  MERALARA ÇÖKEN BİR BAŞKAN OLMAYACAĞIM

  Şehirlerin geleceğinin tarımdan geçeceğini dile getiren Özcan, “Milli ekonominin temeli ziraattan geçiyor. Tarım alanlarının verimliliğini arttırmak için tüm çalışmaları gerçekleştireceğiz.  Tarım arazilerini rant alanı olarak gören, meralara çökmeye çalışan bir belediye başkanı olmayacağım. Meralarımızı koruyacağız. Bolu planlı bir şekilde büyütecek” dedi.

  BOLU KENDİNE YETEN BİR ŞEHİR OLACAK

  Özcan konuşmasını şu şekilde tamamladı:

  “Konut ve sanayi alanlarımız planlı olacak. Bu şehirde tarımda yapılacak. Turizmi dağda, tarımı ovada, sanayiyi de planlanmış bölgelerde yapacağız. Şehir büyürken kendine yeter bir şehir olarak planlanacak. Hem tarımsal alanda hem turizm alanında büyüyeceğiz.”

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.