Gündem

TANJU ÖZCAN: "EKMEĞİMİZİ BÖLÜŞECEĞİZ"

4 Ocak 2019 . 17:25

CHP Bolu Belediye Başkan Adayı Tanju Özcan , “Hem borcumuzu ödeyeceğiz hem de Kazandığımızı çalışanlarla bölüşeceğiz” dedi.

TANJU ÖZCAN: "EKMEĞİMİZİ BÖLÜŞECEĞİZ"

  Cumhuriyet Halk Partisi Bolu Belediye Başkan Adayı Tanju Özcan, sabahın ilk ışıklarında başladığı seçim çalışmalarına Bolu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğünde devam etti. Personelle bir araya gelen Özcan, el ele vererek modern bir kent yaratacaklarını belirterek, “Belediye denilince insanların aklına cezalar geliyor, Türkiye'nin en pahalı suyunu kullandığımız geliyor. Kısaca halkımız Bolu Belediyesini çok iyi anmak istemiyor. Sizinle birlikte öyle bir belediyecilik yapmak istiyorum ki, ‘Allah razı olsun belediyemizden, şu derdimizi çözdü’ denilsin. Hep birlikte el ele vererek Boluyu modern bir kent haline getireceğiz. Çalışan personelimizde yaptığı işten zevk alacak” dedi.

  İŞÇİLERİN KAYIPLARI TELAFİ EDİLECEK

  Bolu Belediyesinde çalışan işçilerin aldıkları ücretlerin düşük olduğunu söyleyen Özcan, “15 yıl öncesine kadar Bolu Belediyesi'nde çalışan işçilerin maaşları tüm kamu çalışanlarına göre yüksekti. Maalesef 15 yıl içinde işçi arkadaşlarımızın alım gücünde düşüş oldu. Önümüzdeki süreçte 15 yıllık kayıplarınızı hızlı bir şekilde telafi etmeye çalışacağız" şeklinde konuştu.

  ALGI OLUŞTURULMAYA ÇALIŞILIYOR

  Belediye Başkanı seçilmesi halinde, belediyenin yardım alamayacağı yönünde algı oluşturulmaya çalışıldığını açıklayan Özcan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

  "Tanju Bey seçilirse yatırımlarda, ödeneklerde bir sıkıntı yaşanır algısı oluşturulmaya çalışılıyor. Böyle bir şey söz konusu değil. Hangi parti olursa olsun Ankara'dan illere gelen bir tek iller bankası payı vardır. Bolu Belediyesi'nin borcu olduğunu bilerek göreve talip oluyorum. Ama görevi devraldıktan sonra ‘enkaz aldım’ demeyeceğim. Hem borcumuzu peyder pey ödeyeceğiz, hem kazandığımızı çalışanlarımızla bölüşeceğiz hem de Bolu'ya şimdikinden daha iyi hizmet getireceğiz.”

  İşçilerle birlikte kahvaltı yapan Özcan, daha sonra seraları gezerek Park ve Bahçeler Müdürü Aylin Aydın'dan bilgiler aldı.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.