Gündem

VALİ ÜMİT ORHANGAZİ ORTAOKULU'NU ZİYARET ETTİ

5 Ocak 2019 . 11:32

Bolu Orhangazi Ortaokulu’nu ziyaret eden Vali Ahmet Ümit, okulda incelemelerde bulunarak öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.

VALİ ÜMİT ORHANGAZİ ORTAOKULU'NU ZİYARET ETTİ

  Okul Müdürü Ersin Şahin ve Müdür Yardımcıları tarafından karşılanan Sayın Valimiz, okulun fiziki durumu ve eğitim kadrosu hakkında bilgiler aldı.

   ÖĞRETMENLERLE BİR ARAYA GELDİ

   Öğretmenler odasında öğretmenlerle de bir araya gelen Sayın Valimiz Ahmet Ümit, öğretmenliğin en kutsal mesleklerden birisi olduğunu ifade etti.

  Öğretmenlerin bir taleplerinin olup olmadığını soran Sayın Valimiz, “Geleceğimizin büyüklerini sizler yetiştiriyorsunuz. Öğretmenlerimizin, okul idarecilerimizin gayret göstererek çocukların geleceğinde büyük farklılıklar oluşturabileceklerine inanıyorum. Bizler, vatanını milletini seven ve sahip çıkan bireylerin yetişmesinin bu ülke için ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Çocuklarımızın eğitimi için fedakârca çalıştığını bildiğim öğretmenlerimize çabaları için teşekkür ediyorum. Hiçbirimiz kendi talebimiz üzerine yaratılmış değiliz. Esasen sahip olduğumuz dünyevi değerlerde çoğu zaman tamamen kendi çabalarımızın dışında meydana geliyor.

  Bu gerçekten hareketle;

  1. Annesi veya babası olmayan,
  2. Ailevi problemleri olan,
  3. Engelli olan,
  4. Ailesi fakir olan

  Çocuklarımızın özellikle tespitini ve takibini her öğretmenimizden ve bütün idarecilerimizden rica ediyorum.

  Bütün öğrencilerimiz ama özellikle saydığım kategorideki öğrencilerimiz Allah’ın milletimize, milletimizin de bizlere emanetidir. Emanete iyi sahip çıkmak lazım. Hiçbir öğrencimiz aç, susuz, kıyafetsiz ve parasızlık dolayısıyla okuyamama tehlikesi içerisinde olmamalıdır. Biz bunların hepsini karşılayabiliriz” dedi.

  ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

  6-F sınıfından öğrencilerle de buluşan Sayın Valimiz Ahmet Ümit, öğrencilerle keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.

  Öğrencilerle neşeli bir sohbet gerçekleştiren, onlara ileride hangi okula gideceklerini, hangi mesleği yapmak istediklerini soran Vali Ahmet Ümit, bugünün genci yarının büyükleri olan öğrencilere büyük önem verdiğini dile getirdi. Aziz Şehitlerimize olan borcumuzu ödeyebilmek için çok çalışmalıyız, akıllı ve dürüst olmalıyız. Her bireyin mutlaka aile, millet ve devletine hayırlı bir insan olması gerektiğinin altını çizen Sayın Valimiz, eğitim hayatlarında öğrencilere başarılar dilerken, ailelerine de kendisinden selam götürmelerini istedi.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.