Gündem

CHP, Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı

9 Ocak 2019 . 14:12

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Bolu Basından Sorumlu Başkan Yardımcısı Gönül Olutürk tarafından 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

CHP, Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı

  Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Bolu Basından Sorumlu Başkan Yardımcısı Gönül Olutürk, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak basın ve medya mensuplarının gününü kutladı. Gönül Olutürk mesajında her geçen gün gelişen teknolojiye bağlı olarak basın ve medyanın daha da önemli bir iletişim aracı haline geldiğini belirterek şu ifadelere yer verdi: “Halkın doğru bilgilendirilmesi adına gecesini gündüzüne katarak emek sarf eden basınımızın tüm mensuplarının bu özel gününde mutluluklarını paylaşıyoruz. Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Gazeteciler, gördüklerini, düşündüklerini, bildiklerini samimiyetle yazmalıdır’ sözünden hareketle gerek siyasette gerek eğitimde gerekse de hayatın tüm alanlarında şahit oldukları, bildikleri konuları tarafsız ve samimi bir şekilde yazıp halkımızın doğru haber almasını sağlayan basınımızın kıymetli mensuplarına karşı girilen yanlış tavırları sebebi her ne olursa olsun asla tasvip etmediğimizin bilinmesini isterim.

  “HAKSIZ BASKILARIN SON BULMASINI GÖNÜLDEN DİLİYORUM”

  Ne yazık ki özellikle son yıllarda tahakküm ve nüfuza tabi tutulmaya çalışılan basın camiasının özgürlüğüne yapılan sınırlamalar günümüzde kabul edilemez bir boyut almıştır. Gazetecilik faaliyeti dolayısıyla hiçbir kimsenin doğrudan birtakım kişilerle karşı karşıya gelmesi veya adalet karşısında hesap verilmeye çağrılması basın özgürlüğüne gölge düşürmekte, bu durum da milletimizin olaylar karşısındaki düşüncelerini, basın mensuplarına karşı olan düşüncelerini olumsuz etkilemektedir. Bu kapsamda Ulu Önder Atatürk’ün, ‘Gazeteciler, kanunun ve umumun menfaatlerinin aksine muamelelere şahit ve vakıf oldukları takdirde gerekli yayında bulunmalıdır’ sözünü hatırlatarak gazetecilerimize yapılan bu haksız baskıların son bulmasını gönülden diliyorum.

  Bolu yerelinde de zaman zaman yaşanan basın hürriyetine gölge düşürecek olaylara da son derece karşı olduğumuzu başta basın camiası olmak üzere tüm halkımızın bilmesini isteriz. Dileğimiz odur ki ilimiz genelinde de basın mensuplarımıza karşı yürütülmeye çalışılan yanlış tavırlar son bulur ve mesleği için çok zorlu şartlar altında çalışan, emek harcayan ve vatandaşlarımızı aydınlatan gazeteci arkadaşlarımız da hak ettikleri değeri görürler.

  “10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLUYORUZ”

  Tüm bunlar dışında gerek seçim süreçlerinde gerekse toplumsal olaylarda halkın vicdanını yansıtmak adına yaptığımız açıklamaları değerli görüp, bazen sahada bizlerle beraber bazen de bilgisayar başında bizlerden aldıkları bilgiler ile haber yazmak için mesai harcayan, kahrımızı çeken Bolu’muzun değerli basın mensuplarının her zaman destekçisi olacak ve onların yanında olacağız. Tüm bu duygu ve düşünceler ışığında Cumhuriyetimizin Kurucusunun dediği gibi, ‘Basın hürriyetinden doğan mahzurların giderilme vasıtası, yine basın hürriyetidir’ diyor ve Bolu’da faaliyet gösteren tüm gazetecilerimizin, basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyoruz.”

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.