Gündem

Ak Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Fatih Metin: "Bir metrekare tarım arazisini imara açmayacağız"

30 Ocak 2019 . 18:10

Ak Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Fatih Metin, “Bir metrekare tarım arazisini imara açmayacağız.” dedi. Metin ayrıca “İnşallah tarım arazilerini koruduğumuz gibi çiftçimizi mikro kredilerimiz ile sera üretimine teşvik edeceğiz.” açıklamasında bulundu.

  Ak Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Fatih Metin, Bolu Ziraat Odası satış mağazası açılışında tarım arazilerini imara açmayacaklarını, tarımsal ürün çeşitliliğini arttıracaklarını ve çiftçileri mikro kredilerle destekleyeceklerini duyurdu. 

  “TARIMDA ÜRÜN ÇEŞİTLİLİĞİNİ ARTTIRACAĞIZ”

  Bolulu çiftçilerin ve il protokolünün katılım gösterdiği mağaza açılışında konuşan Metin, Bolu çiftçisinin desteklenmeye devam edileceğini belirterek, “Bolu Belediyesi olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada Ziraat Odamızın, çiftçilerimizin ve Bolu köylümüzün yanında olmaya devam edeceğiz. Nasıl devam edeceğiz? Öncelikle ürün çeşitliliğini arttıracağız. Biliyorsunuz son dönemde ıza buğdayı ile ilgili çalışmamız var bunu devam ettireceğiz. Ayrıca mısır, nohut, ayçiçeği gibi yeni ürünler ile patates ve buğday dışında ziraat odamızın yapmış olduğu çalışmalara destek vereceğiz.” dedi.  

  ÇİFÇİYE MİKRO KREDİ DESTEĞİ GELİYOR

  Çiftçilere verilecek desteklerle alakalı da bilgi veren Metin, “İnşallah tarım arazilerini koruduğumuz gibi çiftçimizi mikro kredilerimiz ile sera üretimine teşvik edeceğiz. Yine yenilenebilir enerji sistemleri ile güçlendireceğimiz bu seralarımızda hem ucuz maliyetli yatırımlar yapacağız hem de ürün çeşitliliğini arttıran imkânlar sunacağız.” diye konuştu.  

  “KÖYLERİMİZİN DERDİ BOLU BELEDİYESİ’NİN DERDİ OLACAKTIR”

  Metin, Bolu’nun her mesesini Bolu Belediyesi’nin meselesi olarak gördüğünü belirterek, “Dolayısıyla köylerimizdeki her dert Bolu Belediyesi’nin derdi olacaktır.” dedi.

  “AŞAĞIDA BAŞKA YUKARIDA BAŞKA KONUŞMUYORUZ”

  Tarım arazilerinin durumu ile ilgili de konuşan Metin, “Bir metrekare tarım arazisini imara açmayacağız. Tabi aşağıda başka konuşup yukarıda başka konuşmuyoruz. Dolayısıyla aşağıda tarım arazisini imara açmayacaksak yukarıda da tarım arazisini imara açmayacağız.” açıklaması yaptı.

  YILMAZ: 1 METREKARE TARIM ARAZİSİNİ İMARA AÇMADIM

  Öte yandan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz da açılışta yaptığı konuşmada, 15 yıllık görev süresi boyunca 1 metrekare tarım arazisini dahi imara açmadığını, 1985 yılındaki imar planını uyguladığını bildirdi.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.