Gündem

GÜMRÜK MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN VALİ ÜMİT'E ZİYARET

5 Şubat 2019 . 11:20

Gümrük Müdürü Ayşe Arslantaş ve Gümrük Müdürlüğü çalışanları Bolu Valisi Ahmet Ümit’i ziyaret ederek ilimizdeki ithalat ve ihracat rakamları konusunda bilgiler verdiler.

GÜMRÜK MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN VALİ ÜMİT'E ZİYARET

  Ziyarette Gümrük Müdürü Ayşe Arslantaş, Bolu’da Gümrük Müdürlüğünün çalışmaları, faaliyet kolları ile ilimizdeki firmaların ihracat ve ithalat rakamları hakkında Bolu Valisi Ahmet Ümit’e bilgiler verdi. Bu kapsamda Bolu’da 2014 yılında açılan Gümrük Müdürlüğü’nün 2018 yılı ihracat rakamının 55 milyon 684 bin 894 dolar ithalatının ise 4 milyon dolar olduğu, ihracat için beyanname sayısının 2 bin 84 olduğu dile getirildi.

  Gümrük Müdürü Ayşe Arslantaş, her yıl farklı bir tema ile kutlanan Dünya Gümrük Günü’nün bu yılki temasının  “Kesintisiz Ticaret, Seyahat ve Taşımacılık için Akıllı Sınırlar” olduğunu da belirtti.

  Ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getirerek Bolu’da ciddi anlamda üretim yapıldığının altını çizen Bolu Valisi Ahmet Ümit, "Gümrük Müdürlüğü’nün ilimizde olması üreticiler açısından büyük bir avantaj. Gümrük Müdürlüğümüzün, sizlerin fedakâr çalışmalarınız sayesinde gelişiyor ve daha da genişleyerek devam edeceğinden hiç şüphem yok. Temennimiz başta tavukçuluk olmak üzere bütün sektörlerimizde daha çok ihracat olması. İhracat bir memleketin gelişmesinde ve müreffeh ülkelerin ortaya çıkmasında çok önemli. Gümrük Müdürlüğü’nün ilimize kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Çalışmalarınızda gösterdiğiniz fedakâr çabalarınız için sizlere de teşekkür ederim" diyerek çalışmalarında başarılar diledi.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.