Gündem

FATİH METİN TURİZM SEKTÖR TEMSİLCİLERİYLE BULUŞTU

27 Şubat 2019 . 16:34

Cumhur İttifakı Ak Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Fatih Metin, Batı Karadeniz Otelciler Derneği (BAKTOD) yönetimiyle Bolu turizmini masaya yatırdı. Metin, sektör temsilcilerine Bolu’nun İsviçre’den daha iyi olduğunu anlatarak, “İstediğimiz sıçramayı yapabilmek için hükümet ve kamu desteğini arkamıza alarak gerekli girişimleri yapacağız.” dedi.

  Seçim çalışmalarına tüm hızıyla devam eden Cumhur İttifakı Ak Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Fatih Metin, Bolu Milletvekili Arzu Aydın ile birlikte dün akşam Karacasu beldesindeki bir otelde Batı Karadeniz Otelciler Derneği (BAKTOD) üyeleri ile bir araya geldi. 

  Metin, Karadeniz bölgesinde turizm sektörüne yön veren yatırımcılar ve temsilcilerin katılımlarıyla gerçekleşen toplantıda Bolu turizminin masaya yatırarak, Bolu’nun dünyanın en güzel ve en yaşanılabilir şehirlerden biri olduğunu belirtti ve turizmde sıçrama yapacaklarını söyledi.

  “BOLU İSVİÇRE’DEN DAHA GÜZEL”

  Bolu turizmi, yatak kapasiteleri ve ziyaretçi sayısı ilgili bilgiler veren BAKTOD Başkanı Halit Ergül’ün ardından sektör temsilcilerine hitap eden Metin, Bolu dışında yaşayan herkesin Bolu’yu çeşitli şekilde hayal ettiğini ve bu hayallerin merkezinde ‘turizm’ olduğunu dile getirdi.

  Bolu’nun doğal güzellikleriyle, ormanıyla, gölüyle, gastronomi yönüyle, tarihiyle, kültürüyle ve alternatif turizm çeşitliliği ile insanlara sempatik geldiğini vurgulayan Metin, Bakan yardımcılığı döneminde birçok ülkeyi ziyaret ettiğini belirterek, “İsviçre’ye de gittim. Hep söylerlerdi İsviçre’ye gidenler, ‘aynı Bolu’ derlerdi. Gerçekten gittim gördüm hiçbir farkı yok hatta daha güzel.” dedi.

  “BOLU TURİZMİNE SEKTÖR TEMSİLCİLERİ İLE YÖN VERECEĞİZ”

  Sektör temsilcilerine turizmin gelişmesi için kamu, özel sektör ve halkın dört elle işlerine sahip çıkması gerektiğine vurgu yapan Metin, alacakları tüm kararları sektör temsilcileri ile istişare edeceklerini belirterek, “Bolu turizmiyle ilgili alacağımız her karar sizlerin görüşü, onayı dâhilinde olacak. O nedenle yeni dönemde Bolu Belediyesi’nin vizyonunu, turizmle alakalı alınacak kararları sizlerin görüşlerine ve tecrübelerine göre değerlendirelim, Bolu’nun turizm vizyonunu da buna göre tayin edelim istiyorum.” diye konuştu.

  “TURİSTLERİN ŞEHİR MERKEZİNE KATMA DEĞER BIRAKMALARINI HEDEFLİYORUZ”

  Metin, Bolu’nun Abant, Kartalkaya, Yedigöller, Gölcük, gibi doğal güzellikleri sayesinde önemli bir destinasyon ağına sahip olduğundan da bahsederek, hedeflerinin yerli ve yabancı turistlerin Bolu şehir merkezini ziyaret etmelerini sağlamak olduğunu açıkladı. 

  Metin, bu kapsamda Bolu Tarih Adası Projesi’ni hayata geçirmek istediklerini dile getirerek, “Bolu Tarih Adası’ diye vizyon bir projemiz var. Orada üç bölgeyi turizm cazibe merkezi olarak oluşturmak istiyoruz. Neden istiyoruz? Bolu’da bir cazibe merkezi yapmadığınız sürece size gelen misafirlerin Bolu şehir merkezini ziyaret edip para bırakması mümkün değil. Gelen otellerde kalıp Bolu’dan ayrılıyor. Hepimiz bir yerlere gidiyoruz. Gittiğimiz yerlerde farklılıklar arıyoruz. İşte o farklılığı ‘Bolu Tarih Adası Projesi ile sağlamak istiyoruz. Bu sürecin de sizle beraber düşünüp beraber hareket edeceğimiz bir süreç olmasını arzu ediyorum.” dedi. 

  “BÜYÜK DÜŞÜNÜYORUZ”

  Bolu turizminin önünü açmak istediklerini ve büyük düşündüklerini ifade eden Metin, “Arzu ediyoruz ki Bolu turizminin önünü açacak projelere hep beraber imza atalım. Sayın vekillerimiz burada. Bizim istediğimiz sıçramayı yapabilmek için hükümet ve kamu desteğini arkamıza alarak gerekli girişimleri yapacağız. Sektör temsilcileri olarak sizlerin de bize yol göstermenizi istiyoruz. Nasıl bir planda ilerleyelim, işte Bolu Tarih Adası Projemiz var. Artı Gastronomi Merkezi yapmak istiyoruz Bolu’yu. Büyük düşünüyoruz. Dünya çapında bir çekim merkezi olmasını istiyoruz. Bunların dışında sportif, kültürel ve sanatsal çalışmalarımız olacak. Sportif altyapıyı oluşturacak çalışmaları yapacağız. Gerekli altyapıyı oluşturacak planımız hazır. İnşallah bakanımızı da burada ağırlayacağız, kendisinden de müjdeler alacağız” diye konuştu.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.