Gündem

FATİH METİN'E DEMOKRASİ MEYDANI'DA SEVGİ SELİ

29 Mart 2019 . 15:42

A Haber canlı yayınına katılmak üzere Demokrasi Meydanı'na giden Cumhur İttifakı Ak Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Fatih Metin, vatandaşlardan büyük destek gördü. Etrafını saran vatandaşlarla sohbet eden Metin, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. kuruluş yılı olan 2023'ü önemsediklerini belirterek, "Bolu'yu 2023'e çok daha güzel bir şekilde taşımanın gayreti içerisinde olacağız. Bunun için istikrar lazım, hükümet desteğinin olması lazım. Ancak devamlı hükümetin projelerine engel olan bir yapı ile yol yürünür mü? Kesinlikle yürünmez" dedi. Vatandaşlar da CHP'li Özcan'ın pazar yeri tünelinin yapılmasını engellemesini hatırlatıp "Onlar konuşur, Ak Parti yapar" sözleriyle Metin'e destek dileklerini iletti.

  Tarihi seçimlere 48 saat kala Cumhur İttifakı Ak Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Fatih Metin,  A Haber'in canlı yayın konuğu oldu. Bolu Belediyesi önünden yapılan canlı yayında Fatih Metin, Bolu'ya dair projelerini, hedeflerini anlattı ve soruları yanıtladı. Metin, daha sonra etrafını saran vatandaşlarla sohbet etti. Vatandaşlar CHP'li Özcan'ın pazar yeri tünelinin yapılmasını engellemesini hatırlatıp "Onlar konuşur, Ak Parti yapar" sözleriyle Metin'e destek dileklerini iletti.

  "BOLU'YU 2023'E TAŞIMANIN GAYRETİ İÇERİSİNDE OLACAĞIZ"

  Demokrasi Meydanı'nda halktan büyük destek gören Metin, vatandaşlarla sohbetinde, Boluluların Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı mükemmel bir şekilde karşıladığını belirterek teşekkürlerini sundu. Vatandaşların 'Devlet bizim yanımızda ise, bizim de devletimize koşmamız lazım. Önce memleket' demesi üzerine Metin, millete hizmet etmenin görevleri olduğunu belirterek, "Görevimiz. İnşallah daha iyi olacağız. Şu anda Allah nasip eder ve seçilirsek 2024 yılına kadar görevdeyiz. 2023 yılı Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yılı. O nedenle bunu önemsiyoruz. Allah nasip ederse Bolu'yu 2023'e çok daha güzel bir şekilde taşımanın gayreti içerisinde olacağız. Bunun için istikrar lazım, hükümet desteğinin olması lazım. Büyük projelerimiz var. Bunları gerçekleştirmemiz için hükümetimizin yanımızda olması lazım." dedi. 

  "DEVAMLI HÜKÜMETİN PROJELERİNE ENGEL OLAN BİR YAPI İLE YOL YÜRÜNÜR MÜ?"

  Hükümetin her zaman Bolu'nun yanında olduğunu vurgulayan Metin, "Ancak devamlı hükümeti eleştiren, devamlı hükümetin projelerine engel olan bir yapı ile yol yürünür mü? Kesinlikle yürünmez. Dolayısıyla önümüzün açık olması lazım, Türkiye'mizin ve Bolu'muzun 2023 hedeflerine çok daha hızlı koşmamız lazım." diye konuştu.

  "TANJU BEY MAKİNANIN ÖNÜNE YATTI, BİZ BUNA ŞAHİDİZ"

  Bu esnada bir vatandaş da CHP'li Tanju Özcan'ın belediye meydanı ile pazar yerini birbirine bağlayan tünelinin yapımına engel olduğunu hatırlatarak, "Tünelin inşaatında biz de vardık. Tanju Bey makinanın önüne yattı. Biz buna şahidiz, gözlerimizle gördük. Şimdi burası bize çok büyük kolaylık oldu. Belediye ile pazar yerini 2 dakikaya düşürdü. İlk önce onlar geçti. Onlar konuşur, Ak Parti yapar!" dedi. 

  "2023 HEDEFLERİNE BİRLİKTE KOŞACAĞIZ"

  Fatih Metin ise vatandaşın bu sözleri üzerine, "Büyük işler yaptık, yapmaya da devam edeceğiz. Rabbim bizi size layık eylesin. 2023 hedeflerine birlikte koşacağız. Allah'ın izniyle Bolu 2023 yılında yıldız gibi parlayacak. Katma değeri yükselen, istihdamı artan, daha refah içerisinde yaşadığımız bir il olacak. 4 aydır sahadayım, sizlerin bu sevgisi omuzlarımızdaki yükü daha da arttırıyor. Bu desteğinizi seçimlerden sonra da sürdürün. Doğru yapılanı destekleyeceksiniz yanlış yapılanlarda da belediyeye gelecek ve 'Başkan bak şunu yanlış yaptın' diyeceksiniz ve bizde onu düzelteceğiz" karşılığı verdi.

  "BOLU'YA NE YAPMIŞLAR Kİ?"

  Bir başka vatandaş ise, "Bolu'ya ne yapmışlar ki? Şunu yaptık, bir çivi çaktık, şu ağacı diktik desinler Rahmetli Muzaffer Işın hariç. Şimdi bu hükümet döneminde, Sayın Belediye Başkanımız Alaaddin Yılmaz ne kadar garip gureba sahip çıkıyor. Aç olan var mı? Yok. İhtiyaç sahibi için aş evi var hayır çarşısı var”  sözleriyle CHP'ye tepki gösterdi.

  "HİZMETLERİ DAHA DA ARTTIRACAĞIZ"

  Aldığı destekle duygulanan Fatih Metin de, "Hizmetleri daha da arttıracağız. Sevgi çatısı adını verdiğimiz projemiz ile ısınma, barınma, yiyecek, içecek, eğitim ve sağlık giderlerini karşılayamayan tüm vatandaşlarımıza biz sahip çıkacağız” diye konuştu.

  "GÜLÜ SOLUNCAYA, SİZİ ÖLÜNCEYE KADAR SEVECEĞİM"

  Diğer bir vatandaş da Metin'e, "Gülü soluncaya, sizi ölünceye kadar seveceğim" sözleriyle seçimler öncesi desteğini iletti.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.