Gündem

Adalet Birlik Partisi Genel Başkanı İrfan Uzun: "Ekrem İmamoğlu benim gözümde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanıdır"

6 Nisan 2019 . 15:57

Adalet Birlik Partisi Genel Başkanı İrfan Uzun, partisinin il başkanlığını kurmaya geldiği Bolu’da 31 Mart yerel seçimleri ve Ekrem İmamoğlu’nun belediye başkanlığı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

  Haber: Elif ŞENTÜRK

  Genel Başkan İrfan Uzun partisinin kuruluş sürecinden bahsederek, “Partimiz, 06 Haziran 2018 tarihinde resmi olarak faaliyete girdi. Şu an Türkiye genelinde teşkilatlanmalara başladık. Bugün işte Bolu İl Başkanlığı kurmaya geldik buraya. Hayırlısıyla şu an otuz üçüncü ili kurduk. Türkiye’de tamamı gençlerden oluşan bir partidir. Yani şöyle söyleyeyim belki de partide en yaşlı adamlardan birisi benim. Daha kırk iki yaşındayız ama partideki gençlere göre birazcık daha yaşlı kalıyoruz” dedi.

  “Ekrem İmamoğlu benim gözümde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanıdır”

  İrfan Uzun, yerel seçimlere katılmayan partisinin Millet İttifakı’nı desteklediğini belirterek şunları söyledi: “Dediğim gibi daha otuz üç ilde yeni yeni teşkilatlanmalara başladığımız için, birçok ittifakın içinde bulunamadık ama İstanbul’da Ekrem İmamoğlu’nu destekliyorduk. Kendisiyle beraberdik, çünkü kendisi benim 15 yıldır arkadaşım. Sevdiğim birisi, gerçekten düzgün bir insan. İnşallah hak ettiği yerlere gelecektir diye düşünüyorum. Şu anda benim gözümde kendisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanıdır diyebilirim.”

  “Beylikdüzü halkı Ekrem Bey’in neler yaptığını gördü”

  Uzun, Ekrem İmamoğlu ile birlikte İstanbul’da nelerin değişeceği sorusunu ise şöyle yanıtladı: “Cumhurbaşkanımızın, hükümetin kendisinin söylediği gibi yani sonuçta Türkiye’de gerçekten çok sağlam bir demokrasi var ve seçim sisteminin güvenliği de ortada. Buna dayanarak ben söylüyorum. Kesinlikle Ekrem Bey İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak ben de görüyorum. Şöyle söyleyeyim, 5 yıldır Beylikdüzü’nde Beylikdüzü halkı Ekrem Bey’in neler yaptığını gördü. Bu gerçekten bir vizyon olarak da İstanbul’a yansıyacak.”

  Bolu halkından destek istedi

  İrfan Uzun, Bolu halkına seslenerek sözlerini şöyle sonlandırdı: “Bolu gerçekten güzel. Hatta şöyle söyleyeyim, ben Zonguldak Ereğli’de büyüdüm. Ereğli Lisesi mezunuyum. Aslen Trabzonluyum. Trabzon Köprübaşılıyım. Bolu’daki herkesten destek istiyoruz. Partimizi daha çok sahiplensinler, çünkü bu parti artık Türkiye’nin partisi. Hepsinden destek bekliyorum.”

  • Yeliz6 Nisan 2019 . 18:01

   Guzel soylemis insallah herkes farkina varir

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.