Gündem

BAİBÜ Rektörü Alişarlı'ya ziyaret

16 Nisan 2019 . 11:33

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ) Mühendislik Fakültesi öğrencileri, "Kırat" adını verdikleri İHA ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile TÜBİTAK tarafından yapılan Uluslararası İnsansız Hava Araçları (İHA) yarışmasına katılacak.

BAİBÜ Rektörü Alişarlı'ya ziyaret

  Takımın kaptanı Akın Muaz Türkmen ve takım üyeleri, BAİBÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı’yı makamında ziyaret etti.

  Rektör Alişarlı, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, takım üyelerini kutladı ve yarışmada kendilerine başarılar diledi.

  Geliştirdikleri İHA ve yarışma hakkında bilgi veren Mühendislik Fakültesi Proje Danışmanı Doç. Dr. Murat Pakdil, "Üniversitemiz Köroğlu İnsansız Hava Aracı Takımı-Kırat adlı aracı ile 2016 yılından bu yana TÜBİTAK tarafından düzenlenen İnsansız Hava Araçları (İHA) yarışması etkinliğine katılmaktadır. İHA konusundaki farkındalığı arttırmak ve yaygınlaştırmak, bu alandaki teknolojik gelişmeleri izlemek ve bu gelişmelere katkı sağlamak, aynı zamanda katılımcılara teknik ve sosyal deneyim kazandırmak için  bu yarışmaya katılım sağlanmıştır. Bu bağlamda üniversitemizin adını farklı ortamlarda duyurmaya destek olacaktır" diye konuştu.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.