Gündem

Bu ağ eğitime değer katar: Öğretmen Ağı Bolu'da

29 Nisan 2019 . 13:31

Öğretmenlerin kendi potansiyellerini fark etmeleri ve gerçekleştirmeleri için ortamlar yaratmaya çalışan Öğretmen Ağı Bolu'da gönüllü öğretmenlerle buluştu.

Bu ağ eğitime değer katar: Öğretmen Ağı Bolu'da

  Eğitim Reformu Girişimi İle Bolu Bağışçılar Vakfı'ndan Öğretmenler İçin Güç Birliği

  Bolu Bağışçılar Vakfı Zehra Taşman Eğitim ve Kadına destek programı kapsamında desteklenen program, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dersten Sonra Topluluğu ve BBV’nin proje gönüllüsü eğitimcilerinin katılımıyla Solmaz Ahmet Öğretmenevi’nde gerçekleştirildi. Programda Öğretmen Ağı’nın ne olduğu ve bu ağ ile nelerin hedeflendiği katılımcı eğitimcilere aktarıldı.

  Öğretmen Ağı'na Bolu 23.şehir olarak dâhil oluyor

  Öğretmen Ağı’nın şu ana kadar 22 şehirde gönüllü eğitimciler aracılığı ile faaliyetlerine devam ettiği belirten programda Bolu’nun 23. şehir olarak  ağa dâhil olacağı da açıklandı.

  Eğitim Reformu Girişimi’nin yürütücülüğünü yaptığı Öğretmen Ağı destekçi kuruluşları arasında; AÇEV (Anne Çocuk Eğitim Vakfı), Aydın Doğan Vakfı, Enka Vakfı, Mehmet Zorlu Vakfı, Sabancı Vakfı ve Vehbi Koç Vakfı yer alıyor.

  ‘Eğitimde İyi Örnekler Çalıştayı’ Bolu ev sahipliğinde gerçekleşecek

  Zehra Taşman Eğitime ve Kadına Destek Programı kapsamında ‘Eğitimde İyi Örnekler Çalıştayı’ 18 Haziran’da Bolu’da gerçekleştirilecek. Bolu’nun 8 iyi örnek eğitim projesiyle dâhil olacağı çalıştayda, diğer illerde hayata geçirilmiş iyi eğitim projeleri de yer alacak.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.