Gündem

TANJU ÖZCAN MEZUN OLDUĞU OKULA SAHİP ÇIKTI

21 Mayıs 2018 . 12:43

Cumhuriyet Halk Partisi Bolu Milletvekili Tanju Özcan, bir süre önce niteliksiz okul statüsüne düşürülen İzzet Baysal Anadolu Lisesi’nin 24 Haziran seçimlerinden sonra yeniden eski günlerine döneceğini söyledi.

  Kendisinin de İzzet Baysal Anadolu Lisesi’nin ilk mezunları arasında olduğunu belirten CHP Bolu Milletvekili Özcan, İBAL’ın zamanında bölgenin en iyi okulu olduğuna dikkat çekti. İzzet Baysal’ın bu okula çok büyük değer verdiğini hatırlatan Özcan, Ahmet Baysal’ın da mevcut duruma çok üzüldüğünü ifade etti.  

  “İBAL YENİDEN TÜRKİYE’NİN EN KALİTELİ EĞİTİM KURUMLARINDAN BİRİ OLACAK”

  Eğitim hayatına İzzet Baysal Anadolu Lisesi’nin büyük katkısı olduğunu ve mezun olduğu okulundan çok kaliteli eğitim aldığını da sözlerine ekleyen CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, “Ben bu durumla ilgili Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde bir konuşma yaptım. Orada şunu söyledim; Bakın İzzet Baysal Ailesi, İzzet Baysal ve O’nun kurduğu vakıf, Bolu'ya çok önemli değerler kattı. Eğitim alanında, sağlık alanında. Eğitim alanındaki en önemli yatırımlarından biri, göz bebeğimiz olan İzzet Baysal Anadolu Lisesi idi. Meclisteki konuşmamda dedim ki ‘ben oranın ilk mezunlarındanım’. Yani oraya ilk girenlerdenim. Bizim girdiğimiz yıl Kadıköy Anadolu Lisesi ile aynı puanda alım yapan bir okuldu Bolu İzzet Baysal Anadolu Lisesi. Keza 7 yıl sonra biz mezun olduğumuzda da Artvin'den Kocaeli'ne kadar bütün bu bölgedeki en başarılı ikinci okuldu. Şimdi böyle bir okulu siz aldınız niteliksiz okul haline getirdiniz. Bu okul öyle bir eğitim veriyordu ki, lise yıllarında ailemle tatile gitmiştik orada Hollandalı çocuklar vardı. Onlarla tanışıp arkadaş olmuştum. İnanın benim İngilizcem Hollandalı çocuklardan çok daha iyiydi. Onlar bizim çok gerimizdeydi. Ama geçen yıl Hollanda'ya gittim, tarlada üretim yapan Hollandalı köylü genç veya Hollanda'da fabrikada çalışan işçi genç, bizim üst düzey bürokratlarımızdan daha iyi İngilizce konuşur hale gelmiş. Biz Türkiye'deki eğitim kalitesini İzzet Baysal Anadolu Lisesi'nin ilk yıllarına benzetmemiz gerekirken, Biz onu bir anda niteliksiz okul haline getirdik. Ben bunu kabul edemiyorum, içime de sindiremiyorum. Ahmet Baysal'ın buna ne kadar üzüldüğünü biliyorum. Bizim ne hakkımız var İzzet Baysal'ın kemiklerini sızlatmaya, 90 yaşındaki Ahmet Amca'yı ağlatmaya ne hakkımız var. Böyle nitelikli bir okulu, kaliteli bir okulu niteliksiz okul haline getirmeye ne hakkımız var. İnanın içim sızlıyor. İnşallah 24 Haziran'da şu değişimi gerçekleştirebilirsek, Bolulular’a söz veriyorum İzzet Baysal Anadolu Lisesi yeniden nitelikli okul haline gelecek. Sınavla öğrenci alan okul haline gelecek ve Türkiye'nin de en kaliteli eğitim kurumlarından biri olacak” şeklinde konuştu.  

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.