Gündem

Üniversitelerde huzur ve güveni arttırma il komisyonu toplantısı yapıldı

10 Mayıs 2019 . 01:02

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde öğrencilerin ve akademisyenlerin daha da huzur ve güven içinde eğitim ve öğretim görmeleri için alınan tedbirlerin görüşüldüğü "Üniversitelerde Huzur ve Güveni Artırma İl Komisyonu Toplantısı” gerçekleştirildi.

Üniversitelerde huzur ve güveni arttırma il komisyonu toplantısı yapıldı

  Valilik Abant Toplantı Salonu’nda Bolu Valisi Ahmet Ümit başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, Vali Yardımcısı Ahmet Atılkan, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, İl Emniyet Müdürü Armağan Adnan Erdoğan, İl Jandarma Komutan Vekili Jandarma Albay Erhan Varol, İl Emniyet Müdürlüğünün terörle mücadele, güvenlik ve özel güvenlik birim sorumluları ve Jandarma Komutanlığı görevlileri katıldı.

  Toplantıda Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi, üniversiteye bağlı yüksekokullar, yerleşkeler ve yurtların fiziki durumları, güvenlik açısından alınan ve alınacak tedbirler komisyon tarafından tek tek değerlendirildi.

  Üniversitenin, üniversiteye bağlı yüksekokulların, yurtların ve yerleşkelerin girişlerinde, çıkışlarında, içerilerinde ve çevrelerinde alınacak güvenlik önlemleri görüşülerek üniversite ve yüksekokullara bağlı bütün yerleşkelere ait risk analizleri yapıldı.

  İçişleri Bakanlığı tarafından belirlenen “Huzurlu Üniversite Güvenlik Standartları” çerçevesinde analiz ve değerlendirmeleri yapılan Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nin güvenlik bakımından huzurlu ve güvenli üniversite standartlarına sahip huzurlu bir üniversite olduğu sonuç ve kanaati de tekrarlandı. Bu kapsamda yapılan çalışmalar İçişleri Bakanlığı’na sunulacak.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.