Gündem

BOLU VALİSİ AHMET ÜMİT'İN "19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI" MESAJI

18 Mayıs 2019 . 09:48

Bolu Valisi Ahmet Ümit, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

BOLU VALİSİ AHMET ÜMİT'İN "19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI" MESAJI

  Vali Ümit, yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

  “19 Mayıs 1919 tarihi cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı ve aziz milletimizin yeniden varoluş mücadelesinin başladığı gündür. Bu tarih milletimizin iradesinin Samsun’dan başlayıp tüm Türkiye’ye yayıldığı ve Kurtuluş Zaferine doğru gidilen en büyük yürüyüştür.

  Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde, kadınıyla, erkeğiyle, genciyle, yaşlısıyla etnik köken, mezhep, din ayırt edilmeksizin milletimizin bağımsızlık iradesiyle yürütülen İstiklal Savaşı, millet egemenliğine dayanan, bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasını sağlamıştır.

  Büyük sıkıntılar ve yokluklar içerisinde, büyük bedeller ödenerek fedakârlıklarla kurulan Türkiye Cumhuriyeti, geleceğimizin teminatı gençlerimize emanet edilmiştir.

  Geleceğimizin teminatı sevgili gençler;

  Ülkemizi bizlere vatan kılan şanlı ecdadımız, bizlere sahip olmaktan her zaman şeref duyacağınız büyük bir miras bırakmışlardır. Bizlere bırakılan bu değerli mirası layıkıyla muhafaza ederek gelecek nesillere en iyi şekilde aktarmak en önemli görevinizdir.

  Bunun için daima çalışmalı, büyük düşünmeli ve hedefleriniz doğrultusunda ilerlemekten vazgeçmemelisiniz. Kendinizi gelişmeye, yeniliğe açık, bilgi toplumunun gerektirdiği niteliklere sahip gençler olarak yetiştirmeli ve geleceğe güvenle bakmalısınız.

  Sizlerin, gelecekte ülke yönetiminde söz sahibi olarak, Türkiye’mizin muasır medeniyet yolculuğunda çok önemli roller üstleneceğinize olan inancımız tamdır.

  Bu önemli gün vesilesiyle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, bizlere bu cennet toprakları miras bırakan istiklal mücadelemizin aziz kahramanlarını ve vatanımızın bütünlüğü için canını feda eden tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, tüm gençlerimizin ve vatandaşlarımızın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, kendilerine başarı, sağlık ve mutluluklar diliyorum.”

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.