Gündem

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı coşkuyla kutlandı

19 Mayıs 2019 . 11:03

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100’üncü yıl dönümü etkinlikleri, tüm yurtta olduğu gibi Bolu’da da düzenlenen bir dizi programla coşku ile kutlandı. Anıtpark’ta Atatürk Anıtı'na çelenk konulmasıyla başlayan etkinlikler, Kent Meydanı’nda düzenlenen programlarla devam etti.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı coşkuyla kutlandı

  Düzenlenen etkinliklere Bolu Valisi Ahmet Ümit, Belediye Başkan Yardımcısı Mansur Şen, daire müdürleri, vatandaşlar, öğrenciler ve sporcular katıldı.

  Vali Ümit ve protokol üyeleri, ilk olarak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi Halk Oyunları ekipleri tarafından hazırlanan yöresel halk oyunları gösterilerini izledi. Yurdumuzun hemen hemen her yöresine özgü oyunların oynandığı gösterinin ardından Vali Ümit ve beraberindekiler, hem öğrencileri tebrik etti, hem de onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

  Vali Ümit ve beraberindeki heyet törenin devamında, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde bulunan spor branşlarında faaliyet gösteren sporcular ile Gençlik Merkezi tarafından açılan stantları gezdi.

  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren ebru kursu gibi el becerilerinin olduğu stantlar ile spor branşlarının tanıtımının yer aldığı stantları gezen Vali Ahmet Ümit, antrenörlerden ve sporculardan bilgiler alarak başarılarının devamını diledi.

  Düzenlenen törende ayrıca Muay Thai ve Karate kursunu giden sporcular, katılımcılara mini bir gösteri de sundu.

  Düzenlenen tören sonunda stantlarda yer alan sporcuları tebrik eden Bolu Valisi Ahmet Ümit, kendilerine spor hayatlarında başarılar diledi. Spor yapmanın hayatımızdaki önemine değinen ve spor yaptıkları için öğrencileri tebrik eden Vali Ümit, tüm sporcuların ve öğrencilerin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladı.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.