Gündem

Örnekbaş'tan ramazan bayramı mesajı

3 Haziran 2019 . 11:07

İyi Parti Bolu İl Başkanı Ahmet Örnekbaş, ramazan bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Örnekbaş'tan ramazan bayramı mesajı

  Örnekbaş, yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

  “Bir ramazanı daha tamamlayıp bayrama eriştik. Ülkemize ve İslam âlemine hayırlar getirmesini temenni ederiz.

  Bayramlar barışma, kaynaşma, kucaklaşma vesilesidir. Bu mübarek günlerde, daha hoşgörülü olmalıyız. Özellikle siyasiler siyasi kulvardaki mücadelelerini bir kenara bırakıp topluma da örnek olmalılar. Mahalli seçimlerde gerilen ortamı yumuşatmak için bir vesile olmalı hatta kalıcı olmalıdır.

  Bizler ne kadar iyimser baksak da ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik ve sosyal sorunlar halkın dayanma gücünü zorlamaktadır.

  7-8 yıldır zorunlu olarak misafir ettiğimiz göçmenler artık sosyal bir sorun oluşturmaktadır. Aynı zamanda ekonomik sorunların da başlıca sebeplerindendir.

  Diğer yandan son yılların en büyük ekonomik bunalımın ayak sesleri adeta geliyorum demektedir. Ekonomik göstergelerin en önemlilerinden enflasyon ve işsizlik yükselmekte, üretim ve istihdam azalmakta, ülkemizin lokomotif sektörü olan inşaat sektöründe olağanüstü daralma görülmektedir. Bütün bu olumsuz göstergelere rağmen ülkeyi yönetenler bu göstergeleri hafife almakta köklü tedbirler almakta geç kalınmaktadır.

  Bunların acısını maalesef dar gelirliler çekmektedir.

  Bir başka yanlışlık hükümetin üzerinde çalıştığı yeni askerlik yasasıdır. Hem ülkenin dört bir yanından kuşatıldığını söyleyeceksin, hem de askerlik süresini kısaltıp orduyu azaltacaksın. Bunun mantıklı bir izahı olamaz.

  Böyle bir ortamda idrak edeceğimiz ramazan bayramını kutlar, ülkemize ve İslam âlemine barış, huzur ve refah getirmesini temenni ederiz.”

                                                                                        Ahmet ÖRNEKBAŞ

                                                                                     İyi Parti Bolu İl Başkanı

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.