Gündem

Açıklamalarının insanlıkla ve vicdanla ilgisi yok

5 Haziran 2019 . 19:34

İçişleri Bakan Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü İsmail Çataklı, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan hakkında yaptığı açıklamada "Bolu Belediye Başkanının yaptığı açıklamanın ne insani değerlerle ne vicdanla hiçbir ilgisi yoktur" dedi.

  İçişleri Bakan Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü İsmail Çataklı, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın "Suriyeliler" hakkındaki açıklamalarını eleştirdi "Bolu Belediye Başkanımız bir açıklama yaptı ve çokça da gündeme geldi. 'Bolu'da Türk halkının vergilerinden oluşan bütçemizden Suriyelilere tek kuruş yardım yapılmayacaktır' dedi.

  "20 YABANCIYA GIDA, 42 YABANCIYA DA GİYİM YARDIMI YAPILMIŞ"

  Bunun üzerine 40'a yakın sivil toplum kuruluşumuz, nefret ve toplumsal kargaşa oluşturduğu gerekçesiyle Bolu Belediye Başkanı hakkında suç durusunda bulunmuştu. Bunun üzerine biz de müfettiş görevlendirdik. Bolu Belediyesi ne kadar Suriyelilere yardım yapmış, kamuoyunda gündem oluşturacak kadar faaliyetleri var mı, müfettişler bu bilgileri elde ettikten sonra sizlerle paylaşacağız demiştik. Bolu Belediyesi müfettişlere bu konuya ilişkin bir cevap gönderdi. 2017, 2018, 2019 yıllarında yani 3 yıllık süreçte Bolu'da toplam 20 yabancı uyruk şahsa gıda yardımı yapılmıştır. 2017 yılında 19, 2018 yılında 23 olmak üzere toplam 42 kişiye giyecek yardımı yapılmıştır. Bunun bir başka ayrıntısı daha var. Bu bütün yabancıları kapsıyor. Tüm yabancılara yapılan yardımın toplam tutarı bu. 20 yabancıya gıda, 42 yabancıya da giyim yardımı yapılmış. Bir cenazenin de Bolu'dan Antep'e nakli sağlanmıştır.

  BOLU BELEDİYESİNDEN YAPILMIŞ BİR YARDIM YOKTUR

  Bu arada 1 Nisan sonrası hiçbir Suriyeli ya da yabancı yardım talebinde bulunmamıştır Bolu Belediyesinden. Bu bilgiler gösteriyor ki, kamuoyunun gündemini meşgul edecek Bolu'daki ihtiyaç sahiplerinin genel durumunu etkileyecek şekilde Bolu Belediyesinden yapılmış bir yardım yoktur. Hal böyleyken Bolu Belediye Başkanının yaptığı açıklamanın ne insani değerlerle ne vicdanla hiçbir ilgisi yoktur" şeklinde konuştu.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.