Gündem

Gençlerin kavgası kanlı bitti

6 Haziran 2019 . 06:07

Olay 30 Mayıs tarihinde yaşandı. Yaşanan kavgada, yabancı uyruklu 5 kişi önceden kavgalı oldukları 2 Türk gencini bıçaklayarak kayıplara karıştı.

Gençlerin kavgası kanlı bitti

  İzzet Baysal Caddesi Albay Sokak üzerinde bulunan bir kafeteryada karşılaşan iki grup genç arasında çıkan kavga kanlı bitti. 30 Mayıs Perşembe gecesi yaşanan kavgada, yabancı uyruklu 5 kişi önceden kavgalı oldukları iki Türk gencini bıçaklayarak kayıplara karıştı. Başından ve göğsünden bıçaklanan ve hayati tehlikesi devam eden lise 11. Sınıf öğrencisi genç Ankara’ya sevk edilirken, olaydan sonra kaçan yabancı uyruklu gençlerin daha sonra yakalandıkları belirtildi.

  5 YABANCI UYRUKLU SIĞINMACI İSE OLAYDAN BİR SÜRE SONRA POLİS TARAFINDAN YAKALANARAK GÖZALTINA ALINDI

  Geçtiğimiz hafta Perşembe akşamı yaşanan dehşet verici olayda yaşları 16 ila 18 arasında değişen 4 lise öğrencisi ile daha önce aralarında husumet olan 5 yabancı uyruklu mülteci birbirine girdi. Halil İbrahim Şengül., Umut Önder Y., Eray B. ve  Emrecan A., geçen hafta 30 Mayıs Perşembe gecesi gece geç saatte yabancı uyruklu gençlerin oluşturduğu grupla karşı karşıya geldi. Tartışma bir anda bıçaklı sopalı kavgaya dönüştü. Yaşları büyük olan yabancı uyruklu grup, Türk gençlerin üzerine saldırdı. Yaşanan arbede de Halil İbrahim Şengül. ve Umut Önder Y. Ağır şekilde, Eray B. ve Emrecan A. ise hafif şekilde yaralandı. Olay mahalline çok sayıda polis ekibi ve ambulans sevk edildi. Yaralılar İzzet Baysal Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesi acil servisine sevk edildi. Olaya karıştığı tespit edilen 5 yabancı uyruklu sığınmacı ise olaydan bir süre sonra polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Yakalanan Yabancı uyruklu şahısları sorgusunun devam ettiği belirtildi.

  ÇOCUKLARIN DURUMU AĞIR

  Bıçaklı sopalı kavgada yaralanan Halil İbrahim Şengül, Yüzünden elmacık kemiği üzerinden ve ciğerlerinden aldığı bıçak darbeleriyle ağır şekilde yaralandı. Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yoğun bakıma alınan Şengül'ün daha sonrada Ankara Hacettepe Üniversitesi Hastanesi'ne sevk edildiği öğrenildi. Diğer yaralı Umut Önder Y.’nin ise sırtına aldığı iki bıçak darbesi sonucu akciğerlerinde kalıcı hasar oluştuğu belirtildi. Kavgada yaralanan Eray B. ve EmrecanA.’nın tedavisi tamamlandıktan sonra taburcu edildiği belirtildi. Alınan bilgiye göre Canip Baysal Lisesi’nde yabancı uyruklu öğrencilerle birlikte öğrenim görmekte iken, yabancı uyruklu öğrencilerle aralarında sorun yaşadıkları için okul değiştirmek zorunda kalan Lise 11. Sınıf öğrencisi Halil İbrahim Şengül’ün bir süre önce Emine- Mehmet Baysal Lisesi’ne kayıt nakli yaptırdığı öğrenildi.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.