Gündem

Bıçaklanan gencin babası Lösemi hastası

8 Haziran 2019 . 08:47

30 Mayıs Perşembe gecesi yabancı uyruklu kişilerce bıçaklanan Umut Önder Yerlikaya'nın babasının Lösemi hastası olduğu öğrenildi. Baba Mehmet Yerlikaya Lösemi tedavisi görüyor.

Bıçaklanan gencin babası Lösemi hastası

  HABER: ZEKERİYA ERCİVAN

  Geçtiğimiz hafta Perşembe akşamı dehşet verici olay şu şekilde yaşanmıştı;

  Yaşları 16 ila 18 arasında değişen 4 lise öğrencisi ile daha önce aralarında husumet olan 5 yabancı uyruklu mülteci birbirine girdi. Halil İbrahim Şengül., Umut Önder Y., Eray B. ve  Emrecan A., geçen hafta 30 Mayıs Perşembe gecesi gece geç saatte yabancı uyruklu gençlerin oluşturduğu grupla karşı karşıya geldi. Tartışma bir anda bıçaklı sopalı kavgaya dönüştü. Yaşları büyük olan yabancı uyruklu grup, Türk gençlerin üzerine saldırdı. Yaşanan arbede de Halil İbrahim Şengül. ve Umut Önder Y. Ağır şekilde, Eray B. ve Emrecan A. ise hafif şekilde yaralandı. Olay mahalline çok sayıda polis ekibi ve ambulans sevk edildi. Yaralılar İzzet Baysal Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesi acil servisine sevk edildi. Olaya karıştığı tespit edilen 5 yabancı uyruklu sığınmacı ise olaydan bir süre sonra polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Yakalanan Yabancı uyruklu şahısları sorgusunun devam ettiği belirtildi.

  ACI GERÇEK SOSYAL MEDYADAN ÖĞRENİLDİ

  Yaşanan bu talihsiz olayın ardından Bolu Lösemili Melekler ve Kanserle Mücadele Derneği Başkanı Muhammet Ali Kıvrak Facebook sosyal medya hesabında paylaştığı bir iletide Lösemili bir hastayı ziyaret görüntülerini paylaştı. Kıvrak'ın paylaşımında acı gerçek ortaya çıktı. Ziyaret gerçekleştirilen hastanın yaklaşık 10 gün önce yabancı uyruklu mülteciler tarafından bıçaklanan Umut Önder Yerlikaya'nın babası Mehmet Yerlikaya olduğu öğrenildi.

  HER DAİM ONLARIN YANINDAYIZ

  Dernek Başkanı Kıvrak sosyal medya iletisinde yaptığı ziyaretle ilgili şu ifadeleri yazdı "Bolu Lösemili Melekler ve Kanserle Mücadele Derneği başkanı Muhammet Ali Kıvrak Bayramını zehir eden yabancı uyruklu Iraklı gençlerin saldırısına uğrayan, evde yatmakta olan Umut ve babası Mehmet Yerlikaya meleğimizi ziyaret ettik. Yaşadıkları sıkıntılara destek olmak ve tüm imkanlarımızla yanlarında olduğumuzu gösterebilmek için elele verdik. Umut ve babası Mehmet meleğimize Allahtan acil şifa diliyoruz. Biz her daim onların yanındayız belki tek bir gülümsemelerine şahit olabilmek, belki de tek başına olmadıklarını kanıtlamak için ama sebep her ne olursa olsun birlikte daha güçlü olduğumuzu unutmamalıyız."

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.