Gündem

Ak küskünler bu çatıda mı birleşecek?

8 Haziran 2019 . 11:42

Önceki dönem Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Ekonomi Bakanı Ali Babacan'ın kurmayı planladıkları yeni parti çalışması için fikir aldığı Bolulu siyasiler var mı?

Ak küskünler bu çatıda mı birleşecek?

  Ak Parti kurulduğu 2001 yılından beri siyasi vitrininde çok fazla siyasiye ev sahipliği yaptı. Bir çok isim Ak Partiyle birlikte kamuoyu tarafından bilindi. 18 yıllık siyasi 17 yıllık iktidar döneminde Ak Parti içinde zaman zaman parti içi ayrılıkların yaşandığı dönemler oldu.

  İLK AYRILIK ŞENER'LE YAŞANDI

  İlk ayrılık Abdullatif Şener'le yaşandı. Şener kurduğu Türkiye Partisi'yle toplumsal bir ilgi ile karşılanacağını düşünüyordu ancak beklediği karşılığı göremedi. Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Necmettin Erbakan'ın siyasi geleneğinde yol arkadaşlığı yaptığı bir çok dostuyla da ülke gündeminde yaşanan fikir ayrılıkları nedeniyle yollarını ayırdı. Bu yol ayrılıklarının en büyüklerinden biride Abdullah Gül'le oldu. Gül'le birlikte Gül'e yakın isimlerde partide aktif görev alamadılar.

  "SAKARYALILAR" PARTİDE OLACAK MI?

  Erdoğan'la yaşadığı yol ayrılığı sonrası hakkında parti kuracağına ilişkin iddialarla gündeme gelen eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Ekonomi Bakanı Ali Babacan hakkında başbakan danışmanlığı yapan Etyen Mahçupyan  kritik tarihin İstanbul seçimleri sonrası kesinleşeceğini iddia etti. Abullah Gül partide Necip Fazıl Kısakürek'in fikri önderliğini ve hocalığını yaptığı "Sakaryalılar" grubunun başındaki isim olarak biliniyordu. "Sakaryalılar" grubunun kurulacak partide aktif görev alacağı gelen diğer bilgiler arasında. Abdullah Gül'ün yakın arkadaşlarıyla yeni parti çalışmaları hakkında görüş aldığı ve bu isimlerden bazılarının Bolu'da aktif siyasetin içinde yer almış kişilerden olduğu gelen diğer bilgiler arasında. Bu gelişmelerin nasıl nihayetleneceği Ak Parti'de pasif siyasi hayatını sürdüren "Ak Küskünler"in yeni siyasi parti çatısı altında buluşup buluşmayacağı da merak ediliyor.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.