Gündem

Olimpik havuz çürümeye terk edildi

12 Haziran 2019 . 09:43

Spor Bakan Yardımcısı Metin Yılmaz'ın desteği ile yapımına başlanan Olimpik Yüzme Havuzu kelimenin tam anlamıyla çürümeye terk edildi.

  Bolu'da büyük ümitlerle başlana milyonluk bir proje daha çöp olmak üzere. Büyük beklentilerle yapımına başlanan olimpik yüzme havuzu projesi çürümeye terk edildi. Metin Yılmaz'ın Gençlik ve Spor Bakan Yardımcılığı döneminde yapımına başlanan ve yapımına  milyonlarca lira paranın harcandığı proje atıl durumda kaldı.

  ÇÜRÜYOR

  Kurbağaların içinde yüzdüğü Olimpik yüzme Havuzu projesine 2015 yılında başlandı. Projenin yapımı 2017 yılında tamamlanması bekleniyordu ancak beklenilen olmadı. Yapımı tamamen duran ve  yapımı için milyonların harcandığı proje bakımsızlıktan ve beklemekten dökülmeye başladı.  

  NEDEN YARIM KALDI?

  Karaçayır Mahallesinde yapımına başlanan ve Metin Yılmaz'ın katkılarıyla başlayan proje ihale şartnamesi gereği 2017 yılında tamamlanması gerekiyordu. Büyük beklentilerle yapımına başlanan ve kısa sürede inşaat aşaması belirginleşen projede bir takım aksaklıklar ortaya çıktı. İhaleyi alan firmanın ihalenin feshine ilişkin talepte bulunması üzerine inşaat çalışması durdu.

  MİLYONLAR ÇÖP MÜ OLDU?

  İçinde kurbağaların yüzdüğü ve inşaat duvarları çürümeye başlayan milyonluk projenin nasıl çözüleceği konusu merak ediliyor. Milyonların harcandığı proje kaderine terk mi edilecek?

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.