Gündem

Şimdi kucaklaşma zamanı

24 Haziran 2019 . 10:31

İYİ Parti Bolu İl Başkanı Ahmet Örnekbaş, İstanbul seçimleri sonrası toplumsal barışın ve kucaklaşmanın önemine dikkat çekti. Örnekbaş “Bu seçim sonucu kavganın değil barışmanın vakti olduğunu göstermektedir” dedi.

Şimdi kucaklaşma zamanı

  İYİ Parti İl Başkanı Ahmet Örnekbaş, 23 Haziran seçimlerinin Türkiye siyaset tarihinde önemli bir noktada durduğunu ifade ederek şu açıklamaları yaptı

  “23 Haziran seçimleri tarihi bir olayın başlangıcıdır. Türkiye siyaset tarihi çok çeşitli dönemlerden geçmiştir. Türk milleti üzerinde oluşturulmaya çalışılan her türlü baskı ve otoriteye karşı gerekli cevabı vermiştir. Milletimiz hakkını gasp edenlere, kendine zulüm etme hevesinde olanlara tepkisini göstermiştir ve göstermeye de devam edecektir. 23 Haziran seçimleri anlayana çok iyi bir ders niteliğindedir.  Vatandaşımızın sağduyusunun, siyasal öngörüsünün ve aklının ne kadar ileride olduğu bir kez daha ortaya konulmuştur. Çeşitli hile ve yöntemlerle resmi kurum ve kanallar karıştırılarak iptal edilen İstanbul seçimi, vatandaşımızın siyasal kararlılığı bütün engellemelere rağmen tecelli etmiş ve nihai sonuç değişmemiştir.”

  ARTIK KAVGA OLMASIN

  “Örnekbaş İstanbul’da yakından takip ettiği seçimlerle ilgili değerlendirmelerini sürdürdü. Örnekbaş siyaset dilinin yeni dönemde değişmesi gerektiğini vurgulayarak açıklamalarını şu sözlerle sürdürdü “Bizzat İstanbul’da seçim büromuzdan yakından takip ettiğim tekrar eden İstanbul seçimlerinde Millet ittifakı adayı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sayın Ekrem İmamoğlu tarihi bir zafere imza atarak yaklaşık olarak 800 Bin oy farkıyla rakibi Sayın Binali Yıldırım’a karşı seçimin galibi olmuştur. Türkiye siyaset tarihi yeni başlangıca, yeni bir dönüm noktasına bu seçimle beraber girmiş bulunmaktadır. İYİ Parti olarak bu güne kadar toplumsal sağduyudan, toplumsal barıştan yana olan tavrımızı ortaya koyduk. Bu seçim sonucu kavganın değil barışmanın vakti olduğunu göstermektedir. Toplumu kutuplaştıran, insanımızı birbirinden uzaklaştıran siyaset dilinin ülkemize verdiği zarar ortadadır. Vatandaşımızın feraset duygusuyla gösterdiği kararlılık ve tercihleri artık kavgaya yer olmadığını göstermektedir. İYİ Parti olarak bu güne kadar toplumumuzun her kesimini kucaklayan bir siyasal anlayışla, vatandaşımızın derdiyle dertlenmeye, daha iyi bir gelecek için, daha güzel bir ülke olma hayaliyle bütün gayretimizle çalışmaya devam ettik. Bundan sonra da hiç bir ayrışma ve kutuplaşma içerisinde olmadan aynı çaba ve gayretle, Büyük Türk Milletinin gelecek güzel günleri için çalışmaya devam edeceğiz.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.