Gündem

Belediye meclisi bu karar için acil toplandı

24 Haziran 2019 . 10:54

Bolu Belediye Meclisi olağan toplantı takviminin dışında Bolu’yu Seviyorum İnşaat A.Ş.’nin belediye hibe edilmesi için toplandı.

Belediye meclisi bu karar için acil toplandı

  Bolu Belediye Haziran Ayı Toplantıları’nda açıklanan Belediye Başkan Yardımcısı Feridun Yılmaz'ın babası Necati Yılmaz ve Belediye Başkan Yardımcısı Mansur Şen'in kardeşi Murat Sarper Şen tarafından kurulan Bolu’yu Seviyorum İnşaat A.Ş.’nin hibe edilmesi konusu meclis üyeleri arasında tartışmaya neden olmuştu. Başkan Özcan ve meclis üyeleri maddenin oylamasını erteleyerek, bir daha ki meclis toplantısına bırakmıştı. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan tarafında yeni bir yürütmenin devreye girmesi üzerine Bolu Belediye Meclisi, Bolu’yu Seviyorum İnşaat A.Ş.’nin belediyeye hibe edilmesi için olağanüstü toplanma kararı aldı. Bolu Belediye Meclis Salonu’nda, Başkan Özcan yönetiminde meclis üyeleri toplanarak şirketin hibesi için karar aldı.

  BALABAN İTİRAZ ETTİ

  Bolu Belediye Meclisi Ak Parti Grup Başkanvekili Burak Balaban, söz alarak şirketin hibe edilmesi konusundaki görüşlerini bildirdi. Balaban, bir hafta sonra gerçekleşecek olan meclis toplantısında bu kararı rahatça alabilecekken, olağanüstü bir toplantıyla ve acele bir şekilde yapmaya gerek olmadığını söyledi.

  “BU ŞİRKET PERSONEL ÇALIŞTIRMAK DIŞINDA BAŞKA BİR VASFA SAHİP OLMAYACAK”

  Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ise Balaban’ın sözlerine hibe olan şirketin sadece personel çalıştırmaya bakacağını söyleyerek, “Öncelikle bu şirketi siz de kursaydınız hibe etmek isteseydiniz memnuniyetle kabul ederdik. Kişiler belediyemize katkı yapmış oluyor. Bu şirket personel çalıştırmak dışında başka bir vasfa sahip olmayacak. Kurucular şunlarmış, bunlarmış bundan dolayı herhangi bir kaygınız olmanız. Bu şirket ihalelere girmeyecek. Olağanüstü toplanma nedenimiz ise bu şirketin bütün haklarını ve bildirmesi için 30 Haziran tarihi esas alınmış. Dolayısı ile bizim meclis toplantımız 30 Haziran’dan sonra olacağı için 1 aylık daha gecikme olacaktı. Biz de böyle yaptık. Prensip olarak sizler de personel şirketinin ayrılmasına itiraz etmiyorsunuz” diye cevap verdi.

  MADDE OY ÇOKLUĞU İLE KABUL EDİLDİ

  Özcan’ın konuşmasının ardından Bolu’yu Seviyorum İnşaat A.Ş.’nin, Bolu Belediyesi’ne hibe edilmesi konusu meclis üyelerinin oylarına sunuldu. Gündem maddesi oy çokluğu ile kabul edilirken, Ak Partili Meclis Üyeleri maddeyi olumsuz yönde oy kullandı.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.