Gündem

Artık münasip bir yerlerinde...

25 Haziran 2019 . 19:14

Gölcük’te önceki Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz döneminde mahkemenin durdurma kararına rağmen yapımına devam edilen Bungalovlar ve dağ köşkü için harcanan ve çöp olan 8 Milyon TL’yi sokaktaki vatandaşımıza sorduk. İşte cevaplar...

  Gölcük Tabiat Parkı’nda tamamlanmak üzereyken, mahkemece iptal edilen bungalov ve dağ köşkü projesinde bitirilen evler, atıl kaldı. Proje için harcanan 8 Milyon TL çöp oldu. Yapılan evler mahkeme kararı gereği sökülecek peki vatandaşımız bu işe ne diyor? İşte cevaplar;

  Adil Yıldırım / Emekli

  Bir kere yargı süreci beklemeden bir insan oraya o kadar yatırım yapıyorsa, bu ahbap şovu çıkar ilişkileri, adam kayıra yani nerden baksan ahlaklı bir durum değil. Birilerinin garantisinin üzerine bu iş yapılır. Büyük bir para ile yatırım yapılmış. Artık münasip bir yerlerinde kullanacaklar. Ne yapacaklar bundan sonra bilmiyorum, hukukun vereceği bir karar ama iptal edilmiş. Ciddi bir sermaye zahiyatı yani yazık. Düşmanının bile olsa o para yazık. Cidden yazık o ayrı bir mesele. Hukuk kararına rağmen bu kadar yatırım yapıyorsa bunun arkasında çok karanlık ilişkilerimiz var demektir. O açıdan da acıyamıyorsunuz.

  Bülent Remzi Erze/ Emekli

  Bu uygulama yanlış bir kararsa demek ki bunu kim yaptıysa ödeyecek. Karşılayacak bu parayı. Mahkeme kararı iptal ettiyse Alaaddin Yılmaz’da ödesin bu parayı. Yani kim yaptıysa o ödesin.

  Şahin Karakuzu/Emekli

  Bu milletin cebinden giden bir para, iyi bir şey değil iyi bir sonuç vermez bu durum. Alladdin Yılmaz’ın yaptıkları bazı buradaki meydan olsun ana cadde olsun yaptırdığı bir ev bungalov ev tarzı, burraya bir büfe açtı. O da bir ranttı, büyük bir rant sağlandı. Onu bile yıktılar. Neden o da çöpe gitti. Yazık günah. Bu giden para milletin kendi cebinden, senin benim cebimden giden bir para. Orada şimdi yıkılacak orası da çöpe gidecek. Yani bu ne demektir bir nevi bu yokluk yani sefalete sürüklemek demektir. Milleti yokluğa sefalete sürüklüyor. Oranın yıkılması iyi bir sonuç değil.

  Mehmet Sulayan/ Emekli Öğretmen

  Yapmadan önce kanuna uygun olarak yapsaydılar, doğayı mahvetmeselerdi bence. Onların parasına yazık oldu. O doğaya da yazık oldu aslında. Ben buna biraz karşıyım. Yapıldığına üzülmüştüm.

  Mustafa Gül/ İşçi

  Zaten proje olarak yanlış bir şeydi. Gölcüğün güzelliğini bozan bir şeydi. Gölcüğün böyle doğal kalması daha güzel diye düşünüyorum. Zararın neresinden dönersek kar. Para her yana harcanıyor. O paranın da gitmesi mühim değil yani önemli olan doğanın güzelliği.

  Nurcan Benli /Emekli

  Gölcük’teki yapılan evlerin ilk başta yapılmaması taraftarıydık bizde. Doğanın katledilmesi anlamında, ağaçların yok edilmesi anlamında. Masraf oldu. Az bir masrafta değil maalesef 7-8 trilyondan bahsediliyor, medyada okuduğumuz tarafıyla şimdi de yıkılacakmış galiba. Keşke baştan yapılmasaydı.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.