Gündem

Göynük Belediyesi borç batağında mı?

4 Temmuz 2019 . 09:29

31 Mart yerel seçimleri sonrası Ak Parti’den MHP’ye geçen Göynük Belediyesi’nin borçlarını ödemekte zorlandığı söyleniyor.

Göynük Belediyesi borç batağında mı?

  Kemal Kazan’ın Ak Parti’de iki dönem belediye başkanlığı yaptığı Göynük’te 31 Mart seçimleri sonrası koltuğunu MHP’den belediye başkan adayı olan Ahmet Çankaya’ya kaptırmasının ardından belediyeye ait olan borç miktarı ortaya çıkmıştı.

  KİŞİ BAŞINA BİN LİRA

  Adrese dayalı nüfus kayıt sistemine göre 15 Bin 423 nüfusun yaşadığı ilçede belediyenin toplam borç miktarı 15 Milyon 38 Bin TL. 15 Binlik nüfusun yaşadığı ilçede belediyenin toplam borcu kişi başına Bin Lira’ya denk geliyor.  Belediyenin alacaklı olduğu rakam ise 2 Milyon 121 Bin TL. Alacaklar düştükten sonra 13 Milyon TL’ye denk gelen borçla ilgili belediye kasasında yeterli para olmadığı için ödeme güçlüğü çekildiği, birçok alacaklının bekletildiği bilgisine ulaşıldı.

  • Gymkl4 Temmuz 2019 . 17:38

   Para muhabbeti yapan belediyeler ; biz artık bunları yemiyoruz bunlar ,(bakın ben gezecem , iş yapmayacağımın peşinen söyleyim halidir borç açıklaması) seçim zamanında biliyordunuz ve bile Bile talip oldunuz şimdi batak muhabbeti yapmayın. Beceremiyoruz demiyorsunuz da. Göynükte bahsedilen borç bir kümes borcu kadar siz o kadar yatırım yapılmış bir kurumdan bu. Borç iş yapanda ve mal alanda olur ki sizde sürekli malları satıyorsunuz işte . Yapacak iş kalmadığı

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.