Gündem

"Bizim Yeni Türkiye özlemimiz Atatürk'ün kastettiği 23 Nisan 1920 Türkiyesi'dir"

17 Temmuz 2019 . 10:17

Ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Bolu’ya teşriflerinin 85’inci yılı nedeniyle Ak Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay bir mesaj yayımladı.

"Bizim Yeni Türkiye özlemimiz Atatürk'ün kastettiği 23 Nisan 1920 Türkiyesi'dir"

  Doğanay, yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

  “Büyük komutan ve devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilimize teşriflerinin 85. yıl dönümünü yâd ederken aynı heyecan, sevinç ve gururu bir kez daha duymanın mutluluğu ve kıvancı içerisindeyiz. Türk Milletinin hak ettiği tam bağımsız, demokratik, çağdaş bir hukuk devletini kuran, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk 17 Temmuz 1934’te nasıl bir heyecan ve gururla karşıladıysak, 85 yıl sonra Bolulular olarak aynı heyecan ve gururu yaşamaktayız.

  Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da ifade ettiği gibi; 1938'de ölen bir Atatürk değil 1881'de doğan fikirleri ile anlaşılan bir Atatürk aziz hatırasına en büyük saygı olacaktır. Bizler de bilinçle; ülkemize ve aziz milletimize en iyi şekilde hizmet etmek için gece, gündüz hiç durmadan, yorulmadan çalışmaya devam ediyoruz. Bizim Yeni Türkiye özlemimiz Atatürk’ün kastettiği 23 Nisan 1920 Türkiye'sidir. 

  Bu duygu ve düşüncelerle, bir kez daha Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahraman silah arkadaşlarını ve bu toprakları bize vatan yapan aziz şehitlerimizi rahmetle yâd ediyor, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Bolu’ya gelişinin 85. yılı kutlu olsun.”

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.