Gündem

Asfalt için kardeşlik

18 Temmuz 2019 . 07:40

Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Kazım Konak ve CHP'den Belediye Başkan Yardımcısı seçilen Feridun Yılmaz özel idareyle belediye arasında yaşanan asfalt krizini çözmek için İl Özel İdare ile görüşme talebinde bulundu.

Asfalt için kardeşlik

  Bolu İl Özel İdaresi tarafından Bolu Belediyesi'nden yaptırılan asfaltlama çalışmalarıyla ilgili daha önce iki kurum arasında oluşturulan protokolle ilgili ilk kriz Kartalkaya Yolu'nun asfaltlanmasıyla ilgili süreçte yaşandı. Yaşanan krizin haberi Takip Gazetesi'nde Hakan Aydın imzasıyla yayınlandı. Habere göre asfaltlanma işi Bolu İl Özel İdaresi tarafından yaptırılan Kartalkaya yolu için geçtiğimiz yıllarda İl Özel İdaresi ve Bolu Belediyesi arasında bir protokol imzalanmış; protokol kapsamında yolun asfaltlanma işi Bolu Belediyesine verilmişti. Ancak Kartalkaya yolu asfaltlama işinin kamuoyunda bu yıl da yine Bolu Belediyesi’ne yaptırılacağı düşünülürken İl Özel İdaresi beklenmedik bir hamle yaptı. Bolu İl Özel İdaresi asfaltlama işini imzalanan protokol çerçevesinde Bolu Belediyesi’ne yaptırmak yerine ihaleye çıkma kararı aldı. İhale 21 Haziran tarihinde yapılan ihale yine idarenin kararıyla iptal edildi.

  İKİ ARKADAŞ KOLLARI SIVADI

  Geçmiş dönemde iş ortaklıklarıyla bilinen ancak siyasi olarak zıt kutupta bulunan iki siyasi yaşanan bu krizin önüne geçmek ve iki kurum arasında yaşanan sorunu çözmek için kolları sıvadı.  Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Kazım Konak ve CHP'den belediye başkan yardımcısı seçilen Feridun Yılmaz konu hakkında İl Özel İdare ile görüşme talebinde bulundu. Yapılan görüşmenin akıbetinin ne olduğu, bu konunun çözüme kavuşturulup kavuşturulmadığı ilerleyen günlerde yapılacak yeni asfalt ihale süreciyle birlikte belli olacak. Her iki siyasinin kol kola girerek attıkları bu adımın parti tabanları tarafından nasıl karşılanacağı merak edilen diğer konular arasında yer alıyor.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.