Gündem

Bu felaket bize ders olmalı

18 Ağustos 2019 . 19:32

İYİ Parti İl Başkanı Ahmet Örnekbaş 17 Ağustos 1999 yılı depreminin 20. Yıl dönümünde önemli bir mesaj yayınladı. Örnekbaş yaptığı yazılı açıklamada yaşanan felaketten ders çıkartılması gerektiğini söyledi.

Bu felaket bize ders olmalı

  17 Ağustos Marmara Deprem’inin üzerinden 20 yıl geçti. İYİ Parti İl Başkanı Ahmet Örnekbaş yaşanan felaket ve hayatını kaybeden vatandaşlarla ilgili önemli bir açıklama yaptı. Örnekbaş açıklamasında yaşanan felaketten ders alınması gerektiğini ve ülkemizin depremle yaşamayı öğrenmesi gerektiğine dikkat çekti.

  HAZIRLIKLI OLAMLIYIZ

  Örnekbaş yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi “1999 yılında 17 Ağustos tarihinde yaşanan felakette 03.02’de üzerinden 20 yıl geçmesine rağmen “Sesimi duyan var mı?” nidası kulaklarımızdan silinmemiştir. Ülkemiz dünyanın en aktif deprem kuşaklarından birinin üzerinde bulunmaktadır. Geçmişte yaşanan depremlerin günümüzde ve gelecekte de yaşanılması kaçınılmazdır. Burada önemli olan husus, depremle yaşamasını öğrenmek, yaşadığımız alandaki binaları depreme dayanıklı hale getirmek ve yaşadığımız yüzyılın bilimsel verileri ışığında sahip olduğumuz bilgi, birikim ve teknolojiyi kullanarak tedbirlerimizi almamız, kurumlarımızla ve vatandaşlarımızla bir bütünlük içerisinde her zaman hazırlıklı olmamızdır. Yaşanan büyük acıdan ders çıkararak, buna uygun hareket etmeliyiz. Bu felaket bize bir daha unutmamız gereken bir ders olmalıdır. Biz siyasi partilerle birlikte bu anlamda; kamu kurum ve kuruluşları, yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlarımız, ortak sorumluluk ve duyarlılık içinde davranmalı ve hazırlıklarını buna göre yapmalıdırlar.

  SORUMLULUKLARIMIZI HATIRLATAN BİR TARİHTİR

  Geride yalnızca yıkım ve acı bırakan önemli olaylar genellikle hatırlanmak istenmez. Ancak, 17 Ağustos, sönen umutları yeniden canlandırmak, vatandaşlarımıza güven duygusunu yeniden kazandırmak ve depremle yaşamayı öğrenebilmemiz için bize sorumluluklarımızı hatırlatan bir tarihtir. Bu vesileyle depremde kaybettiğimiz deprem şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum. Allah bu millete bir daha böyle acılar yaşatmasın

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.