Gündem

"İHALE SÜRECİ ŞEFFAF KOŞULLARDA GERÇEKLEŞTİ"

20 Ağustos 2019 . 11:44

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Muhammed Nur Öğün, hastanenin zemin kaplama işiyle ilgili yaptığımız “Kim bu torpilli?” haberine cevap verdi.

  HABER: ZEKERİYA ERCİVAN

  Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bulunan ameliyathaneler bölümünün PVC zemin kaplama işi hakkında yaptığımız “Kim bu torpilli?” haberinde gerçekleştirilen işin kurum yetkilileri tarafından “Neden apar topar yaptırıldığını?” ve yapılan işte “Kişiye özel bir durum mu var?” diye sormuştuk. Hastane Başhekimi Muhammed Nur Öğün, yapılan iş hakkında değerlendirmelerde bulundu. Öğün sitemize yaptığı açıklamada işin öncelikli ve aciliyet durumundan dolayı açık arttırma yöntemi ve teklif usulüne dayanan yöntemle yapıldığını ifade etti.

  SORUN MAYIS AYINDA BİLDİRİLDİ

  Ameliyathane zemininde yaşanan problem Mayıs ayında ilgili personel tarafından bildirildi. Bu süreden itibaren Temmuz ayına kadar geçen 3 aylık zaman diliminde işin ihale edilememiş olması hastane yönetiminde yaşanan değişiklikler ve beraberinde ortaya çıkan aksaklıklar sebebiyle olduğu bilgisine ulaşıldı. Araştırma Hastanesi Başhekimi Muhammed Nur Öğün TV Bolu’ya yaptığı açıklamada vatandaşın olası bir problemle karşılaşmadan sorunun ivedilikle çözüldüğünü ifade etti.

  RİSK ORTAMI VARDI

  Öğün açıklamasında şu ifadelere yer verdi “Hastanemizin ameliyathane bölümünde bir süredir zeminde bir problem yaşanıyordu. Mayıs ayında ameliyathane sorumlumuz ve ameliyathane doktorlarımız tarafından bu durum bize iletildi. Ameliyathane zemini çok uzun süre önce yapılmış ve eskimiş bir zemindi. Çok ciddi enfeksiyon problemlerine yol açabilecek bir risk ortamı vardı. Bu sorunun giderilmesi için bizden böyle bir talepte bulunuldu. Mayıs ayında bize iletilen bu sorunu ihtiyaç tespit komisyonuna ilettik. Konu ihtiyaç tespit komisyonumuzdan geçerek Sağlık Müdürlüğüne iletildi. Müdürlüğümüzden yetki devri aldık. Yetki devri aldıktan sonra ihaleyi yapmaya karar verdik. İhalenin yönetimi ve işin aciliyeti göz önünde bulundurulduğunda bu konuyu 21B Pazarlık Usulü yöntemiyle yapmaya karar verdik.

  AMELİYATHANELERİ KAPATAMAYIZ

  Bu sürecin neden çok hızlı bir şekilde gerçekleşmesi gerektiğini de izah edelim. Ameliyathaneleri kapatmamız ya da burada gerçekleşen işlemi durdurabilme şansımız yok. Kapatayım bir süre ameliyat yapmayım diyemiyorsunuz. Bizim hastanemiz bölgeye hitap eden bir araştırma hastanesi olduğu için kolaylıkla böyle bir durum gerçekleştirebilme şansımız yoktu. Bu işlem için kurban Bayramı tatili bizim için bir fırsat oldu. Bizde bu işi o dönemde yetiştirmeye çalıştık. İlgili firmalardan ilk olarak teklif istedik. En uygun fiyatı veren firmayla da bu iş verildi ve ardından da işlem başladı. Kurban Bayramı tatilinin hemen sonrasında bu işlemi bitirdik. 

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.