Gündem

Bolu Eski Valisi Zahteroğlulları "FETÖ"den beraat etti!

4 Eylül 2019 . 15:24

Hakkında “FETÖ üyeliği” suçlamasıyla 15 yıl hapis istemiyle yargılanan Bolu Eski Valisi Ahmet Zahteroğulları, delil yetersizliği gerekçesiyle beraat etti.

Bolu Eski Valisi Zahteroğlulları "FETÖ"den beraat etti!

  Ankara 17’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın duruşmasına, tutuksuz sanık Bolu Eski Valisi Ahmet Zahteroğulları ve avukatları katıldı. Savunması sorulan Zahteroğulları, suçlamaları kabul etmediğini ve örgüt üyesi olmadığını söyledi. Sanık avukatları ise bazı hususlarda tanık dinletmek istediklerini belirterek, esasa ilişkin savunma için kendilerine süre verilmesini talep etti.

  “FETÖ ÜYELİĞİ” SUÇUNDAN BERAATİNE KARAR VERDİ

  Duruşma savcısının görüşünün alınmasının ardından mahkeme heyeti,  delillerin toplanmış olduğu gerekçesiyle avukatların taleplerini reddetti ve sanıktan esasa ilişkin savunma yapmasını istedi. Sanık Zahteroğulları, yargılamanın yaklaşık 3 yıldır sürdüğünü ve hakkında somut bir delil bulunmadığını belirterek beraat talebinde bulundu.  Müzakerenin ardından hükmü açıklayan mahkeme heyeti, delil yetersizliği nedeniyle Zahteroğulları’nın “FETÖ üyeliği” suçundan beraatine karar verdi. Zahteroğulları, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı ve Müsteşarlığı görevlerini yürütmüş, 2014’ten sonra da Bolu Valisi olarak görev yapmıştı.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.