Gündem

BOLU PLATFORMU KURULDU

5 Eylül 2019 . 08:57

Hayırsever iş adamı kimliğiyle tanınan, Bolu sevdalısı Orhan Uçar, memleketi için önemli bir işe daha imza attı. Bolu'nun gerek ekonomik gerekse turizm alanında gelişmesi amacıyla durmadan çalışan Orhan Uçar son olarak Bolu Platformu'nu hayata geçirdi. Bolu Platformu ilk toplantısını Solmaz - Ahmet Baysal Öğretmenevi'nde gerçekleştirdi.

BOLU PLATFORMU KURULDU

  Bolu Platformu kurucu yönetim kurulu tarafından yapılan yazılı basın açıklamasında, “Dünyanın en güzel şehirlerinden Bolumuzun geleceğinin planlanması, daha iyi anlaşılması ve tanınması adına oluşturduğumuz bu platform ile el ele vererek bir mucize gerçekleştirmek adına ilk adımı atmış bulunmaktayız. Bolu Platformu demokrasiye, hukukun üstünlüğüne, temel hak ve özgürlüklere saygı gösteren ve bu değerleri her şart ve koşulda korumayı kendine amaç edinen bir oluşumdur. Bolu Platformu, faaliyetlerinde; tüm muhatapları için saygıyı ve sevgiyi, dürüstlüğü, doğru ve açık olmayı, ayrıştırıcı olmak yerine kucaklayıcı ve birleştirici olmayı ilke edinmiştir. Platformumuz faaliyetlerini; din, inanç, dil, ırk, millet, cinsiyet de dâhil olmak üzere hiç bir ayrımcılık unsuru gözetmeden sürdürmeyi taahhüt etmektedir. Bolu Platformu’nun, siyasi bir bağlantısı veya tercihi olmayıp, platformumuz iç ve dış siyasette teşekkül etmiş tüm siyasi partilere, derneklere, vakıflara ya da bu kapsamda hareket eden oluşumlara eşit uzaklıktadır. Platform, siyasi oluşumlar ve düşünceler bakımından tarafsızdır ancak; Bolu ili ile ilgili konularda taraftır. Bolu sevdalılarını; ilimizin tarih, sanat, sağlık, turizm, çevre, spor, eğitim, kentsel tasarım, sosyal sorumluluk, ticaret / sanayi ve tarım / hayvancılık altyapısının geliştirilmesi ve Bolu’nun geleceğinin tasarlanması adına ‘Bolu Platformu Faaliyet Kurulları’nda gönüllü olmaya davet ediyoruz” ifadelerine yer verildi.

  • KazmOksay10 Eylül 2019 . 20:50

   Tebrik ederim. Bu hareketBolulu hemşehrimizin nihayet birlikte fikir üretmenin ve iş yapmanın zaruretine inandıklarının bir göstergesidir. İzzet Baysal vakfında olduğu gibi(Bolulular bu platform sizindir)ona sahip çıkınız. Selam ve sevgiler

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.