Gündem

Bolusporlu taraftarlardan rektöre "Haddini bil rektör"

29 Eylül 2019 . 18:17

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörlüğü’nün Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümünü il merkezine taşıma kararı sonrasında meydana gelen gelişmeler Bolu kamuoyu tarafından dikkatle takip ediliyor. Konu ile alakalı BAİBÜ Rektörü Mustafa Alişarlı'nın İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal'a karşı sergilediği tavır büyük tepkilere neden oldu. Alişarlı'ya bir tepki de Boluspor taraftar gruplarından geldi. Taraftarlar konuyla ilgili yaptıkları açıklamada, Rektör Alişarlı'ya ve BAİBÜ Yönetimine seslenerek ; “sabrımızı zorlamayın” dedi.

Bolusporlu taraftarlardan rektöre "Haddini bil rektör"

  Mengen'de bulunan Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü'nün il merkezine taşınması konusuna İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal geçtiğimiz gün Bolu basınına bir açıklama yapmış, BAİBÜ Rektörü'nün konu ile ilgili kendisini arayacağım dediği halde aramadığını belirtmiş ve gözyaşları içinde duruma tepki göstermişti. Ahmet Baysal’ın açıklaması Bolu kamuoyunda büykü yankı buldu. Boluspor'un en büyük taraftar grupları Yarenler ve Cadde 14 de yaptığı yazılı basın açıklaması ile Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı’ya tepki gösterdi.

  Bolusporlu taraftarlar yaptıkları açıklamada şu ifadelere yer verdi:

  “Haddini bil Rektör! İzzet Baba'mız ve Ahmet Baysal Amca'mız Bolu'muzun değeridir ve bizlerin kırmızı çizgisidir. O'nun eserlerine yapılacak olan en ufak yanlış bizlere ve Bolu halkına halkına yapılmış demektir. İzzet Baba'mızın bizlere emanet bıraktığı eserlerine ve Ahmet Baysal Amca'mıza sahip çıkmak boynumuzun borcudur. O yüzden şunu asla unutmayın ki Ahmet Baysal Amca'mızın gözünden düşen bir damla yaşa bizler ve Bolu halkı on binler ile siper olur. Biran önce saçma fikirlerinizi, gereksiz projelerinizi kendinize saklayın ve İzzet Baba'mızın kemiklerini, Ahmet Amca'mızın yüreğini sızlatmaktan vazgeçin. Yoksa tepkimiz çok daha sert olacaktır. Sabrımızı zorlamayın!”

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.