Gündem

BGC SESSİZ KALMADI

29 Eylül 2019 . 18:38

Bolu Gazeteciler Cemiyeti, Mengen'de bulunan Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü'nün il merkezine taşınması ile ilgili tartışmalara sessiz kalmadı. BGC Yönetim Kurulu adına Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Velioğlu tarafından yapılan açıklamada ’Mengen İzzet Baysal Aşçılık ve Gastronomi Eğitim Merkezi’ kendisine yakışan yerde olmalı; yani, Mengen’de kalmalıdır." denildi.  

BGC SESSİZ KALMADI

  Bolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bülent Velioğlu'nun yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi: 

  "BOLU GAZETECİLER CEMİYETİ YÖNETİM KURULU BASIN AÇIKLAMASI....

  Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü 7 yıldır eğitim ve öğretimi Mengen ilçemizde sürdürmektedir. 

  Hal böyle iken, 

  Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümünün Mengen’den Bolu kent merkezine taşınmasının gündeme getirilmesi hepimizi düşündürmektedir. Zira makus talihini belki de bu eğitim yuvasıyla yenecek olan Mengen'den okulunu almak demek, Mengenliler'in umudunu almak demektir.

  Sadece ülkemizde değil, dünyanın her yerinde aşçılık konusu gündeme geldiğinde ilk akla gelen Mengen ilçemizdir. 

  Bu amaçla  Gastronomi konusunda eğitim ve bilim merkezi haline getirilmesi amacı ile Mengen ilçemizde 2014 yılında 23 bin metrekare alan üniversitemize okul yapmak kaydı şartıyla devir teslim yapılmış  ve Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörlüğü ile Mengen Belediyesi tarafından imzalanan protokol ile daha da büyüyerek, "Mengen İzzet Baysal Aşçılık ve Gastronomi Eğitim Kampüsü" ilçemize kazandırılmıştır. 

  En son 11 Mayıs 2018 tarihinde Mengen’de İzzet Baysal Şükran Günlerinde Mengen İzzet Baysal Aşçılık ve Gastronomi Eğitim Kampüsü Projesinin temeli vatandaşlarımızın huzurunda İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Mustafa Alişarlı, milletvekilleri, Bolu ve Mengen protokolün hazır bulunduğu bir ortamda atılmıştı... 

  Ve Sayın Rektörümüz bu açılışta yapmış olduğu konuşma da memnuniyetini ifade etmiş ve konuşmasını İzzet Babamızın, ‘Hak yemem Hak da yedirmem’ sözü ile taçlandırmıştır. 

  Hal böyle iken,  

  Orta da, ‘Hak yemem hak da yedirmem’ gibi anlamlı sözler ve atılan temel var iken ne ya da neler değişmiştir ki, ‘Hak yemem hak da yedirmem’ sözü unutulur bir hale gelmiştir. 
  Ortada milyonlarca lirayı bulan bir yatırım varsa, aşçılık denilince ilk akla Mengen geliyorsa, 

  O zaman, 

  ’Mengen İzzet Baysal Aşçılık ve Gastronomi Eğitim Merkezi’ kendisine yakışan yerde olmalı 

  Yani, 

  Mengen’de kalmalıdır. 

  Saygılarımızla…                                                                       

  BOLU GAZETECİLER CEMİYETİ YÖNETİM KURULU ADINA BAŞKAN BÜLENT VELİOĞLU"

  • MUAMMERERGN29 Eylül 2019 . 23:43

   Başkanım Bu Sözlerinizle Her Şeyi Anlatıyorsunuz.Sizi Taktir Ediyorum Saygılarımla selamlar

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.