Gündem

Prof. Dr. Mehmet Reha Tolun İnme Merkezi Açıldı

29 Ekim 2019 . 17:49

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi Prof. Dr. Mehmet Reha Tolun İnme Merkezi düzenlenen törenle açıldı.

Prof. Dr. Mehmet Reha Tolun İnme Merkezi Açıldı

  Düzenlenen açılış törenine Bolu Valisi Ahmet Ümit, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi Başhekimi Dr. Öğretim Üyesi Muhammed Nur Öğün, İl Sağlık Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Muhammed Emin Demirkol, , Medical Park Florya İnme Merkezi Nöroloji Uzmanları Prof. Dr. Mehmet Reha Tolun ile Prof. Dr. Yakup Krespi ve davetliler katıldı.

  Açılış töreninde konuşan Bolu Valisi Ahmet Ümit, “Bu gün Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 96. Yıldönümünü idrak ediyoruz. 96 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde bütün imkânsızlıklara, bütün müstevlilerin saldırılarına rağmen ecdadımızın başlattığı kurtuluş mücadelesini üstün bir başarıyla bitirip, zaferle bitirip arkasından 29 Ekim itibari ile Cumhuriyeti ilan etmek suretiyle kurdukları devleti taçlandırmışlardır. Bu vesileyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, silah arkadaşlarına ve bu toprakları bize kadar gelmesini sağlayan ve bizden sonra da gelecek nesillerimize ebediyete kadar intikalini sağlayacak olan tüm şehitlerimizi rahmetle yâd ediyorum. Aynı şekilde kahraman gazilerimizi de şükranla anıyorum.

  Burada İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanemizin içinde bir ünitenin açılışını yapmak için bulunuyoruz. Bir milletin sağlıklı olması onun devletinin güvencesi ve gücüdür. Yani sağlıklı insanların oluşturduğu millet ve sağlıklı bir milletin oluşturduğu devlet elbette ki çok daha önemli, çok daha güzel ve çok daha güçlüdür. Hele ki böyle bir zamanda bu güce her zamankinden daha fazla ihtiyacımız bulunmaktadır.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.